Polska - Argentyna

Autor: AP PHOTO Polska - Argentyna

Ogromna szkoda

Polska - Argentyna: Tak Polacy stracili pierwszą bramkę na mundialu. Fatalny błąd obrony [WIDEO]

2022-11-30 21:20

Reprezentacja Polski przetrwała napór Argentyny w pierwszej połowie ostatniego meczu fazy grupowej. Rywale nie zdołali zdobyć gola nawet mając rzut karny, którego strzelał Messi, ale obronił Wojciech Szczęsny. Niestety, już na samym początku drugiej połowy Polacy popełnili błąd w obronie i stracili gola.

Pierwsza połowa meczu Polska – Argentyna nie miała jednostajnego przebiegu – początkowo Polacy nie dawali dużo okazji Argentynie i nawet sami nieśmiało atakowali. Im dalej jednak czas płynął, tym bardziej Argentyna naciskała i w zasadzie tylko dzięki Szczęsnemu Polacy nie stracili gola – bronił on wszystko co leciało w światło bramki, w tym rzut karny strzelany przez Leo Messiego. Niestety, po zmianie stron już tak dobrze nie było.

Błąd obrony na początku drugiej połowy

W zasadzie już w pierwszej akcji drugiej połowy Argentyna zdołała skruszyć naszą obronę. Molina przedarł się prawą stroną, zagrał płasko w pole karne, gdzie kompletnie obrońcy zgubili krycie Mac Allistera. Ten niepilnowany uderzył słabo, ale bardzo precyzyjnie i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki. Taki wynik, przy wysokim zwycięstwie Meksyku (minimum 3:0) nie wystarczy Polakom do awansu.