Piłkarze Arsenalu

Autor: ADAM DAVY/AFP/East News Piłkarze Arsenalu cieszą się z gola w finale Pucharu Anglii

Puchar Anglii dla Arsenalu! Pierre-Emerick Aubameyang bohaterem finału z Chelsea [WYNIK]

2020-08-01 20:35

Arsenal pokonał Chelsea 2:1 w finale Pucharu Anglii! Bohaterem został strzelec dwóch goli Pierre-Emerick Aubameyang. W meczu nie brakowało kontrowersji i... kontuzji. Sędzia Anthony Taylor w drugiej połowie wyrzucił z boiska za drugą żółtą kartkę Mateo Kovacicia, co wywołało sporo dyskusji. Co więcej, "The Blues" z powodu urazów stracili Cesara Azpilicuetę, Christiana Pulisicia i Pedro.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla Chelsea. W 5. minucie wynik otworzył Christian Pulisic. Im dalej, tym było gorzej dla podopiecznych Franka Lamparda. Jeszcze przed przerwą wyrównał Pierre-Emerick Aubameyang, który wykorzystał rzut karny. W 67. minucie ten sam zawodnik w dziecinny sposób minął Kurta Zoumę i trafił do siatki, ustalając wynik. Kilka minut później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Mateo Kovacić, co mogło budzić kontrowersje. Jakby tego było mało, na przestrzeni całego spotkania kontuzji nabawili się kolejno Cesar Azpilicueta, strzelec gola Pulisic i rezerwowy Pedro, dla którego był to pożegnalny występ w barwach "The Blues".

Gwiazdor Serie A myśli o zakończeniu kariery, bo przyłapał żonę na ZDRADZIE! [ZDJĘCIA]

Arsenal - Chelsea 2:1 (1:1)
Bramki: Aubameyang 28 (k), 67 - Pulisic 5

Arsenal: Emiliano Martinez - Rob Holding, David Luiz (88. Sokratis Papastathopoulos), Kieran Tierney (90+13. Sead Kolasinac) - Hector Bellerin, Dani Ceballos, Granit Xhaka, Ainsley Maitland-Niles - Nicolas Pepe, Pierre-Emerick Aubameyang - Alexandre Lacazette (81. Eddie Nketiah).

Chelsea: Wilfredo Caballero - Cesar Azpilicueta (35. Andreas Christensen), Kurt Zouma, Antonio Ruediger (78. Callum Hudson-Odoi) - Reece James, Jorginho, Mateo Kovacić, Marcos Alonso - Mason Mount (78. Ross Barkley), Christian Pulisić (49. Pedro Rodriguez) - Olivier Giroud (78. Tammy Abraham)