Mateusz Klich

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

świetny mecz Polaka

Będzie zwrot akcji w sprawie reprezentanta Polski? Już był na wylocie z klubu, teraz zgarnia pochwały

2022-08-07 7:21

Powoli do gry wracają największe ligi w Europie, w których występuje wielu piłkarzy walczących o wyjazd na tegoroczny mundial. Od ich formy w najbliższych miesiącach zależeć będzie, kto dostanie bilet do Kataru i nie inaczej jest w przypadku Polaków. Niedawno informowaliśmy, że jeden z naszych reprezentantów, Mateusz Klich, może zmienić klub, aby regularnie występować. Okazuje się jednak, że jeszcze nie wszystko może być przesądzone.

Niedawno media donosiły, że Mateusz Klich może opuścić Premier League, jedną z najlepszych lig świata. Jego pozycja w Leeds osłabła na tyle, że pomocnik szukał możliwości gry w innym zespole, aby utrzymać odpowiednią formę przed mistrzostwami świata. Dziennikarz Łukasz Wiśniowski podawał, że Klich może trafić do Holandii, gdzie występował przed transferem na Wyspy. Czy ostatecznie dojdzie do takiego ruchu? Okazuje się, że Klich zebrał bardzo dobre recenzje za swój występ w pierwszej kolejce Premier League, mocno chwalił go sam trener Jesse Marsch.

Władze Premier League podjęły zaskakującą decyzję! Jeden gest budził wielkie emocje, postanowiono zareagować

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona

Trener chwali Klicha. To zmieni jego chęć odejścia?

Szkoleniowiec Leeds United już wcześniej dał jasno do zrozumienia, że nie widzi dla Klicha miejsca w pierwszym składzie swojego zespołu. Nie oznacza to jednak całkowitego odstawienia na boczny tor, bowiem Klich wszedł na boisko w drugiej połowie pierwszego spotkania Leeds w Premier League w sezonie 2022/2023. Co więcej, pojawiając się na murawie w 65. minucie Klich dał bardzo dobrą zmianę i miał udział przy akcji decydującej o wyniku spotkania (Leeds wygrało z Wolverhampton 2:1).

Zobacz, jak Mateusz Klich spędzał urlop! Kliknij w galerię poniżej:

 – Mateusz Klich zrobił różnicę na boisku. Cieszę się, że pokazał swoją jakość, bo rozmawialiśmy wcześniej o jego roli w tym meczu. Rozumiem jego emocje. Wiem, czym jest złość na trenera i frustracja na sytuację w zespole. Klich i ja mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale to nic osobistego. Lubię, gdy piłkarze mówią, co myślą i on to robi – powiedział Marsch po spotkaniu z Wolves.

Wielkie zamieszanie z Cristiano Ronaldo! Portugalczyk nadal szuka klubu, wyjedzie z Europy?

Jedno spotkanie raczej nie zmieni całkiem podejścia trenera do Mateusza Klicha, ale może dać mu jasny sygnał, że zawodnik jest gotowy do odegrania większej roli, niż to zostało przewidziane. O tym, czy Klich zdecyduje się zostać i walczyć o pierwszy skład w Leeds, powinniśmy przekonać się w najbliższych tygodniach.

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze