Mateusz Klich

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

Reprezentant Polski pożegna się z Premier League? Trener nie widzi dla niego miejsca, przed Polakiem trudna decyzja

2022-08-03 15:44

Reprezentacja Polski wywalczyła sobie prawo do gry na mundialu w Katarze, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia tego roku. Początek sezonu 2022/2023 będzie dla piłkarzy walką o to, aby trafić do kadry na mistrzostwa świata. Część z nich, która nie może być pewna gry w swoich dotychczasowych klubach, musi zastanowić się, czy nie zmienić barw przed turniejem, aby mieć większą szansę na grę. Przed takim dylematem stanął m.in. Mateusz Klich.

Mateusz Klich przez kilka lat był bardzo ważnym zawodnikiem w zespole Leeds United. Marcelo Bielsa bardzo cenił umiejętności polskiego pomocnika, który walnie przyczynił się do awansu Leeds do Premier League. Niestety, w tej chwili pozycja Klicha nie jest już tak mocna i okazuje się, że może mieć on problem z regularną grą w nadchodzącym sezonie. Choć w poprzednich rozgrywkach wystąpił łącznie w 37 meczach, to zanotował tylko jedno trafienie i dwie asysty. Być może właśnie dlatego Jesse Marsch nie widzi dla Polaka miejsca w pierwszym składzie swojej drużyny. Sam Klich chciałby grać więcej i zdaniem Łukasza Wiśniowskiego może lada moment udać się na wypożyczenie.

Raków wciąż się zbroi. Właśnie pozyskał wyróżniającego się pomocnika ekstraklasy

Zobacz zdjęcia Klicha z wakacji! Kliknij w galerię poniżej:

Klich wróci tam, skąd trafił do Anglii?

Mateusz Klich w Leeds United znalazł się 4 lata temu, gdzie przyszedł z FC Utrecht. Jak podaje dziennikarz Łukasz Wiśniowski, polski pomocnik może wrócić do Holandii. – Marsch ewidentnie dał do zrozumienia, że Klich nie będzie miał miejsca w pierwszym składzie i będzie tylko uzupełnieniem kadry. I on bierze to do siebie. Jest intensywne poszukiwanie opcji. Prawdopodobnie wypożyczenie, sporo mówi się o opcji holenderskiej - Eredivisie. Klich jest bardzo świadomy swojej pozycji na rynku – wyjawił Wiśniowski w programie "International Level" na kanale Meczyki.

Bezpardonowy atak na Lewandowskiego. Niemcy nie zamierzali się powstrzymywać, użyli wymownego słowa

Choć konkurencja w środku pola polskiej reprezentacji jest spora, to niewykluczone, że Klich znajdzie tam dla siebie miejsce. Dlatego tak ważne dla niego jest, żeby grać regularnie, choćby w słabszej lidze niż Premier League. Do tej pory Klich zagrał w 40 meczów w reprezentacji Polski, strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty.

Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego
Najnowsze