Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Atak na Lewego

Bezpardonowy atak na Lewandowskiego. Niemcy nie zamierzali się powstrzymywać, użyli wymownego słowa

2022-08-03 14:38

Po ośmiu latach występów w Bayernie Monachium, Robert Lewandowski zdecydował się na zmianę klubu. Od lipca jest zawodnikiem FC Barcelona i teraz to z tym zespołem będzie chciał sięgać po kolejne puchary w swojej karierze. Rozstanie z Bawarczykami nie należało do najprzyjemniejszych, co sprawia, że Niemcy znajdują kolejne powody do ataków na napastnika z Polski.

Sprawa transferu Roberta Lewandowskiego ciągnęła się długimi tygodniami. Mogłoby się wydawać, że rozstanie Polaka z Bayernem Monachium będzie wyglądało zupełnie inaczej. Bo przecież obie strony miały wiele korzyści ze współpracy. Podczas rozmów o przejściu Lewandowskiego nie brakowało jednak obopólnych ataków i nieprzyjemnych wypowiedzi.

Mistrzowie Polski będą mieli poważne problemy na Islandii? Nie dzieje się tam dobrze, mowa o trzęsieniu ziemi!

Niemcy znów atakują Lewandowskiego. Dobitne zdania

Mimo oporów ze strony mistrzów Niemiec i niechęci do sprzedaży Lewandowskiego, ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i Polak mógł przejść do Barcelony. Jednak cała otoczka transferu, ostre wypowiedzi i mimo wszystko chłodne pożegnanie sprawiły, że Polak stracił w oczach niemieckich ekspertów oraz kibiców.

W Barcelonie mogą przecierać oczy ze zdumienia. Wszystko przez Lewandowskiego, tego się nie spodziewali

Jeszcze przed odejściem prasa za naszą zachodnią granicą zaczęła krytykować Lewandowskiego. Pojawiał się wiele nieprzychylnych słów pod jego adresem. Okazuje się, że również po transferze zawodnik nie może liczyć na szereg komplementów, bo Niemcy ponownie postanowili wbić mu szpilkę. Tym razem zrobili to dziennikarze portalu Sport1.

- Lewandowski od dawna chciał zagrać w Hiszpanii. Dlatego zrobił wszystko, aby to marzenie się spełniło. W związku z tym kilka razy celowo przesadził. Po całym publicznym cyrku, zwłaszcza po stwierdzeniach typu "coś we mnie zgasło", mimo wszystkich zalet sportowych, pozostaje mdły, nieświeży posmak - czytamy na portalu.

Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych

- Lewandowski jest pamiętany w Monachium jako jeden z najwybitniejszych piłkarzy, ale również jako ktoś, kto nie był zżyty z klubem. Widział tylko siebie i swoje potrzeby. Nie bez powodu większość kibiców Bayernu była bardziej smutna, gdy pożegnali się na przykład z Philppem Lahmem - podsumowali niemieccy dziennikarze.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze