Robert Lewandowski

i

Autor: Wilfredo Lee/AP

Prawdziwy szał

W Barcelonie mogą przecierać oczy ze zdumienia. Wszystko przez Lewandowskiego, tego się nie spodziewali

2022-08-03 10:45

Trudno znaleźć piłkarza, o którym pisałoby się w ostatnim czasie więcej niż o Robercie Lewandowskim. Zainteresowanie Polakiem i jego transferem do FC Barcelona jest ogromne. Zwłaszcza w samej stolicy Katalonii, gdzie napastnik stał się nowym idolem. Widać to m.in. przez zainteresowanie jego piątkową prezentacją. W klubie nie byli przygotowani na szał na punkcie Lewandowskiego.

Saga transferowa z Robertem Lewandowskim dobiegła końca kilka tygodni temu. Po wielu dniach przepychanek, niepewności i sprzecznych informacji, Polak w końcu stał się piłkarzem FC Barcelona i spełnił marzenie o grze w Hiszpanii. Zawodnik jeszcze przed podpisaniem kontraktu udał się prosto do Stanów Zjednoczonych, gdzie zespół miał zgrupowanie.

Takie prezenty Robert Lewandowski rozdawał na pożegnanie z Monachium. Kosztowało go to fortunę, nie szczędził euro

Szał na punkcie Lewandowskiego. Szykuje się rekord

Tam odbyło się przedstawienie Lewandowskiego jako zawodnika Dumy Katalonii, bo krótkie spotkanie z dziennikarzami trudno nazwać prezentacją. Nie brakowało żartów z takiego zaprezentowania Polaka, ale nie było wątpliwości, że Barcelona szykuje zdecydowanie coś większego. Niedawno potwierdziło się, że oficjalna prezentacja dopiero przed zawodnikiem.

Legia Warszawa straszliwie zaorana przez byłego reprezentanta Polski! Nie przebierał w słowach, dosadny komentarz

Blaugrana wróciła już z tournee po Stanach Zjednoczonych i w najbliższy weekend zagra ostatni sparing przed inauguracją sezonu 2022/23. W niedzielę Barcelona zmierzy się z UNAM Pumas z Meksyku. Najprawdopodobniej będzie to pierwsze spotkanie na Camp Nou, podczas którego na boisku zobaczymy właśnie Lewandowskiego.

Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych

Prezentacja Lewandowskiego hitem? Barcelona tego się nie spodziewała

Ale to nie będzie pierwsza okazja, kiedy Lewandowski pokaże się na stadionie. Oficjalna prezentacja kapitana reprezentacji Polski odbędzie się w piątkowe przedpołudnie. Od kilku dni trwa już sprzedaż biletów na to wydarzenie i kibice będą mogli z bliska zobaczyć nową gwiazdę barcelońskiego klubu. I być może dojdzie do sytuacji historycznej.

Jak informuje kataloński "Sport", klub pilnie musiał zwiększyć liczbę dostępnych wejściówek, bo zainteresowanie jest ogromne. Wyraźnie Barcelona nie spodziewała się aż tak wielkiego szału na punkcie Lewandowskiego. Niewykluczone, że zostanie pobity rekord z 2003 roku, kiedy na trybunach pojawiło się 25 tysięcy fanów podczas prezentacji Ronaldinho.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze