Ivan Toney

i

Autor: AP

Afera w Premier League!

Czołowy zawodnik ligi obstawiał mecze. Ma gigantyczne problemy, z tego się już nie wywinie

2023-05-26 17:17

Ciąg dalszy kłopotów napastnika Brentford, Ivana Toneya. Na jaw wyszły nowe informacje dotyczące obstawiania przez niego wyników w zakładach bukmacherskich. Sprawa ma jeszcze większy wymiar.

Kilkanaście dni temu 27-letni Toney został zawieszony na 8 miesięcy za złamanie regulaminu FA dotyczącego udziału w obstawianiu zakładów bukmacherskich, które jest absolutnie zakazane dla zawodowych piłkarzy na Wyspach Brytyjskich. Na podstawie tej decyzji Toney miałby powrócić na boisko w styczniu przyszłego roku, a do treningów z zespołem cztery miesiące wcześniej. Sprawa może się skomplikować jeszcze bardziej. Dzisiaj wyszły na jaw kolejne szokujące informacje. Otóż okazało się, że Anglik obstawiał również zakłady dotyczące drużyn w których występował. W okresie od sierpnia 2017 do marca 2018 był piłkarzem Wigan oraz Newcastle. Zawarł wówczas zakłady na 13 zdarzeń, które dotyczyły wyników jego drużyn w 7. meczach. Toney nie wystąpił w żadnym z nich.

Ryszard Tarasiewicz pełen obaw o los Śląska w Ekstraklasie. Mówi o błędach popełnianych w klubie, spadek byłby nielogiczny

Natomiast zagrał w jedenastu spośród 15 meczów, w których był na boisku i typował wygraną swojej drużyny. Obstawiał również 15 razy, że sam strzeli gola. Do informacji, które pojawiły się dzisiaj w angielskich mediach piłkarz ustosunkował się krótko na Twitterze, pisząc, że wkrótce zabierze głos i wyjaśni sprawę. Ta jednak nie wygląda za dobrze, a na pewno już dla jego drużyny. Brentford zajmuje 9. miejsce w Premier League, a Toney był jej najlepszym strzelcem. W 33. meczach strzelił 20 goli, co daje mu trzecie miejsce wśród najlepszych snajperów Premier League. Przed nim są tylko Erling Haaland (36 goli) oraz Harry Kane (28). W tym sezonie Toney swojego dorobku już nie poprawi.

Tego klubu Jose Mourinho nie wspomina dobrze. Szczere wyznanie Portugalczyka o byłym pracodawcy

Najnowsze