Kolejny dramat na boisku piłkarskim. Sędzia zabrana do szpitala!

2021-09-21 23:51
Helen Edwards
Autor: East News Helen Edwards

Znów zagrożenie życia podczas meczu piłkarskiego. Nie z udziałem piłkarza, ale sędzi asystentki w meczu kobiet Niemcy – Serbia, w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Sędzia z Anglii w jego trakcie została przewieziona do szpitala.

Mecz rozgrywany był w niemieckim Chemnitz w obecności 1600 widzów. Po pół godzinie gry zasłabła jedna z asystentek, Helen Edwards. Pierwszej pomocy udzielił jej sztab medyczny reprezentacji Niemiec. Młoda kobieta została zniesiona z boiska na noszach, a na linii zastąpiła ją koleżanka pełniącą funkcję sędzi technicznej – Helen Conley. Według informacji podanej przez DFB (Niemiecka Federacja Piłkarska) Edwards skarżyła się na złe samopoczucie, a zanim niemiecki lekarz udzielił jej pomocy wskazywała ręką na swoje serce. Dalsza pomoc została udzielana w katakumbach stadionu, ale jeszcze w przerwie meczu, Angielka została odwieziona do szpitala. Pierwsze informacje potwierdzają, że chodzi o problemy z sercem. Helen Edwards sędziuje mecze od kilku lat, włącznie z najważniejszymi rozgrywkami mężczyzn. Niecały miesiąc temu była asystentką w meczu II rundy w Pucharu Ligi, Leeds – Crewe Alexandra z udziałem polskiego piłkarza Leeds, Mateusza Klicha. Mecz w Chemnitz został dokończony, a Niemki wygrały z Serbią 5:1.

Sensacja w Kaliszu. Pogoń za burtą Pucharu Polski!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze