Atletico Liverpool TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie oglądać

Autor: East News Atletico Liverpool TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie oglądać

Bitwa o Anglię dla Liverpoolu! Wielkie zwycięstwo ekipy Kloppa, City na deskach

2019-11-10 19:30

Bitwa o Anglię dla Liverpoolu! Gospodarze zwyciężyli na Anfield Road z Manchesterem City 3:1 i umocnili się na pozycji lidera Premier League. Mają już 9 punktów przewagi nad podopiecznymi Pepa Guardioli, którzy z kolei osunęli się na 4. lokatę za plecy Leicesteru i Chelsea. Hit kolejki został uwarunkowany już w pierwszym kwadransie, w którym zespół Jurgena Kloppa zdobył dwa gole.

Liverpool - Manchester City 3:1 (2:0)

Fabinho 6', Salah 13', Mane 51' - B. Silva 78'

Żółte kartki: Rodri 65'

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Henderson (61' Milner), Fabinho, Wijnaldum - Salah (87' Gomez), Firmino (79' Oxlade-Chamberlain), Mane

Manchester: Bravo - Walker, Stones, Fernandinho, Angelino - De Bruyne, Rodri, Gundogan - Silva, Aguero (71' G. Jesus), Sterling

Fani mistrzów Europy unieśli ręce w geście radości już w 6. minucie potyczki. Na strzał z dystansu zdecydował się Fabinho, a nic do powiedzenia nie miał przy tym golkiper gości, Claudio Bravo. Wcześniej miała miejsce kontrowersja, bo ręką we własnym polu karnym zagrał Trent Alexander-Arnold, ale arbiter słusznie nie odgwizdał rzutu karnego, gdyż przed tym zagraniem miała miejsce ręka również gracza "Obywateli", Bernardo Silvy. A już kilka chwil później miejscowi prowadzili 2:0 po fantastycznym wykończeniu akcji głową przez Mohameda Salaha i mimo prób mistrzów Anglii do przerwy rezultat już się nie zmienił.

Po zmianie stron boiska Liverpool uderzył ponownie. Sadio Mane strzałem głową wykorzystał świetną centrę Jordana Hendersona i było 3:0. Od tej pory ekipa Guardioli zraniła gospodarzy tylko raz, gdy Bernardo Silva po podaniu Rodriego doszedł do strzału z pierwszej piłki i ustalił wynik spotkania na 3:1. Spotkanie na Anfield Road okazało się wielką wiktorią drużyny Kloppa, który coraz pewniejszym krokiem zmierza po swoje pierwsze mistrzostwo Anglii w XXI wieku.