Jesus Navas, Manchester City

Autor: East News Jesus Navas w barwach Manchesteru City.

Manchester City - Liverpool FC 3:1. Mistrz Anglii pokazał klasę [WIDEO]

2014-08-26 1:49

W hitowym spotkaniu drugiej kolejki Premier League Manchester City pokonał Liverpool FC 3:1. Gwiazdą tego meczu był Stevan Jovetić, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Swoje trafienie dorzucił także Sergio Aguero, a gościom pomógł Pablo Zabaleta, który zdobył bramkę samobójczą.

Początek spotkania należał do gości. Świetnie grał młody Raheem Sterling, który swoimi rajdami nękał defensywę City. Gra później się wyrównała, aż do 41. minuty spotkania. Wtedy fatalny błąd zaliczył debiutujący Alebrto Moreno. Hiszpan zdrzemnął się we własnym polu karnym, a do piłki dopadł Jovetić i mocnym strzałem dał prowadzenie "The Citizens".

Sunderland - Manchester United 1:1. Kolejna wpadka "Czerwonych Diabłów" [WIDEO]

Po tym trafieniu mistrz Anglii poczuł krew i na początku drugiej połowy było już 2:0. Świetną kombinacyjną akcję ponownie wykończył Czarnogórzec. W 69. minucie było już 3:0, Aguero chwilę po pojawieniu się na boisku wykorzystał idealne podanie Jesusa Navasa i podwyższył wynik. Gości było stać tylko na honorowego gola, choć i w tym musieli ich wyręczyć rywale. Do własnej bramki piłkę wpakował Zabaleta.

W następnej kolejce City zagra u siebie ze Stoke, a Liverpool czeka kolejny ciężki wyjazd. Tym razem zagrają w Londynie z Tottenhamem Hotspur.

Manchester City - Liverpool FC 3:1 (1:0)
Bramki: Jovetić 41, 55, Aguero 69 - Zabaleta 83 (s)

City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy, Samir Nasri, Yaya Toure, Fernando, David Silva (65. Jesus Navas), Stevan Jovetić (80. Fernandinho), Edin Dzeko (68. Sergio Aguero)

Liverpool: Simon Mignolet - Glen Johnson, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Alberto Moreno, Jordan Henderson, Steven Gerrard, Joe Allen (74. Emre Can), Philippe Coutinho (60. Lazar Marković), Daniel Sturridge, Raheem Sterling (79. Rickie Lambert)

Żólte kartki: Toure - Can