Manchester City - Manchester United. YOUTUBE - gole, akcje i OCENY piłkarzy

2012-01-08 17:05

Za nami świetne i emocjonujące Derby Manchesteru. Tam razem City i United starły się w III rudzie Pucharu Anglii. Górą na Etihad Stadium były "Czerwone Diabły", które po bardzo zaciętym spotkaniu wyeliminowały obrońców tytułu, dzięki wygranej 3:2.

Podopieczni Alexa Fergusona byli wyraźnie podrażnieni, po tym jak w ostatnim meczu tych drużyn "The Citizens" wygrali na Old Trafford aż 1:6. Tym razem chcieli zmazać plamę na honorze. Mimo tego, że w pierwszych minutach byli raczej niewidoczni to właśnie oni zadali pierwszy cios. Kapitalne dośrodkowanie Valencii na bramkę pięknym strzałem głową zamienił Rooney.

Kolejnym akordem widowiska była decyzja sędziego, która tak naprawdę w sporej mierze zadecydowała o wyniku końcowym. Kapitan City - Vincent Kompany wszedł wślizgiem w nogi Naniego, Chris Foy bez wahania wyrzucił go za to z boiska.

Przeczytaj koniecznie: Puchar Narodów Afryki. Prejuce Nakoulma szykuje się na Drogbę - WYWIAD

Decyzja mocno kontrowersyjna i pewnie długo będzie dyskutowana na Wyspach. Dziwne tym bardziej, że faul zasługiwał co najwyżej na żółtą kartę.

Osłabieni gospodarze byli bezradni. Do przerwy United dołożyli jeszcze dwie bramki. W 30 min. pięknie z woleja huknął Welbeck, a 10 minut później Rooney, co prawda po dobitce, ale wykorzystał rzut karny.

Patrz też: Włodzimierz Lubański i jego asystent zwolnieni z Polonii!

Do przerwy City byli jak znokautowani i schodzi przegrywając 0:3.

W drugiej połowie podopieczni Roberto Manciniego pokazali jednak charakter. Najpierw w 47 min. gola z wolnego strzelił Kolarow, a 64 min. dopiął swego dobrze grający, ale osamotniony w ataku Kun Aguero, który pokonał Lindegaarda. Do końca City atakowało bardzo ambitnie i mimo osłabienia stwarzało sytuacje pod bramką gości. United jednak udało się wybronić.

Manchester City – Manchester United 2:3 (0:3)

Bramki: Aleksandar Kolarow 47', Sergio Aguero 64' – Wayne Rooney 10', Danny Welbeck 30', Wayne Rooney 40'

Manchester City: Pantilimon 3 – Richards 3, Kompany 1, Lescott 2, Kolarow 3 – A. Johnson 2 (Zabaleta 2 46'), De Jong 2, Milner 2, Silva 2 (Savic 3 46'), Nasri 1 (Hargreaves 82') – Aguero 4.

Manchester United: Lindegaard 3 – Smalling 2, Jones 3, Ferdinand 4, Evra 3 – Valencia 3, Carrick 3, Giggs 2, Nani 3 (Scholes 2 59') – Welbeck 3 (Anderson 75'), Rooney 4.