Matty Cash

i

Autor: Cyfra Sport Matty Cash

Matty Cash z wielkim wyróżnieniem! Polski zawodnik staje się prawdziwą gwiazdą Premier League

2022-05-13 10:51

Matty Cash świetnie radzi sobie na boiskach Premier League oraz w reprezentacji Polski. Urodzony w Anglii zawodnik miał wpływ m.in. na awans Polski na mistrzostwa świata w Katarze – w wygranym 2:0 barażu ze Szwecją obrońca spisywał się znakomicie na prawej stronie boiska. Wysoką formę prezentował on przede wszystkim w Aston Villi, co zostało dostrzeżone przez fanów klubu z Birmingham. Matty Cash właśnie otrzymał niezwykle cenne wyróżnienie!

Aston Villa nie należy raczej do czołówki ligi angielskiej, jednak warto pamiętać, jak wysoki poziom prezentuje Premier League. Nawet do utrzymania się w środku tabeli, trzeba mieć w składzie piłkarzy wysokiej klasy. Zdecydowanie takim jest także Matty Cash, który wyróżnia się pośród swoich kolegów. Choć do niedawna nie było o nim zbyt głośno, to w tym sezonie zanotował on znaczny progres i stał się jednym z najlepszych prawych obrońców w lidze. W barwach Aston Villi rozegrał on w tym sezonie 37 spotkań na 38 możliwych i tylko w kilku schodził z boiska wcześniej, co pokazuje, jak ważną częścią zespołu jest polski piłkarz. Jego grę docenili także kibice klubu z Birmingham, którzy wybrali Matty’ego Casha najlepszym piłkarzem całego sezonu!

Przyszłość Haalanda się wyjaśniła? Znany dziennikarz nie ma wątpliwości, transfer kwestią dni

Matty Cash najlepszy w sezonie. Fani nie mieli wątpliwości

Wielu kibiców w Polsce zarzucało Cashowi, że chce grać dla reprezentacji Polski tylko dlatego, że nie ma szans na występy w angielskiej kadrze. Choć z pewnością byłoby mu trudno załapać się do składu drużyny Garetha Southgate’a, to przy obecnej jego formie powołanie go do kadry nie byłoby zaskoczeniem.

To koniec ery Romana Abromowicza! Przełomowe wieści w sprawie Chelsea

Warto pamiętać, że Cash to zawodnik, który wciąż najlepsze lata może mieć jeszcze przed sobą – w sierpniu skończy on 25 lat. „Polskiego Cafu”, jak nazywają Casha fani Aston Villi, docenia także sam klub, który zaoferował mu przedłużenie kontraktu do 2027 roku, na co zawodnik chętnie przystał. Niewykluczone, że niedługo Aston Villa będzie mogło przebierać w ofertach od lepszych klubów za swojego piłkarza.

Jan Tomaszewski: Kulesza gloryfikuje patologię!
Najnowsze