Roman Abramowicz

i

Autor: AP PHOTO/MATT DUNHAM, FILE Roman Abramowicz

To koniec ery Romana Abromowicza! Przełomowe wieści w sprawie Chelsea

2022-05-07 9:25

Koniec Romana Abramowicza w Chelsea od kilku tygodni był już przesądzony i tylko kwestią czasu było, kiedy rosyjski oligarcha przestanie być właścicielem londyńskiego klubu. Trochę to trwało, jednak oficjalnie można już powiedzieć, że era Abramowicza w Chelsea dobiega końca. Pojawiły się bowiem informacje, że podpisana została wiążąca umowa z nowym właścicielem, który jest już o krok od przejęcia klubu.

Wywołanie przez Rosję wojny na Ukrainie okazało się gwoździem do trumny wielu oligarchów, których majątki zostały przejęte lub zamrożone. Sankcje nie ominęły również Romana Abramowicz - dotychczasowego właściciela Chelsea, który został zmuszony do sprzedaży klubu, a ponadto pieniądze z transakcji nie mogą trafić na jego konta bankowe. To sprawiło, że Rosjanin co prawda zdecydował się wysłuchać ofert za londyński klub, jednak przeciągał sprzedanie klubu w czasie na tyle, na ile tylko mógł. Teraz jednak pojawiły się przełomowe informacje w sprawie zespołu ze Stamford Bridge. Jak się okazuje, zostały już podpisane wstępne umowy i wszystko wskazuje na to, że Chelsea niebawem będzie miała nowego właściciela, a era Romana Abramowicza w londyńskim klubie oficjalne się zakończy. 

Jan Urban nie gryzł się w język po blamażu z Legią! Wymowny komentarz trenera Górnika, gorzko skwitował grę swoich piłkarzy

Sonda
Czy Roman Abramowicz powinien zatrzymać Chelsea?
Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji

Era Romana Abramowicz dobiega końca! Przełomowe informacje w sprawie sprzedaży Chelsea

Jak się bowiem okazuje, wciąż obecny jeszcze właściciel Chelsea miał zaakceptować ofertę konsorcjum, na czele którego stoi Todd Boehly. Grupa, której twarzą jest amerykański biznesem od samego początku łączona była z londyńskim klubem i prowadziła w negocjacjach z Abramowiczem. Teraz do zmiany właściciela Chelsea potrzebna jest już tylko zgoda władz Premier League oraz zatwierdzenie transakcji przez rząd Wielkiej Brytanii. W tym wypadku ciężko spodziewać się jakichkolwiek przeszkód, bowiem to właśnie angielskie władze przede wszystkim naciskały na Abramowicza, zmuszając go do sprzedaży klubu. Wszystko wskazuje wiec na to, że niebawem "The Blues" obejmą nowi właściciele. 

Kamil Stoch przekazał wspaniałą nowinę! Po tym wpisie zapanowała dzika radość, fani byli wniebowzięci

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze