Jamie Vardy

Autor: AP Jamie Vardy

Napastnik Leicester zapamięta spotkanie z Burnley. Jamie Vardy ostrzega Legię [WIDEO]

2021-09-26 12:22

30 września Legia zmierzy się na Łazienkowskiej z Leicester City w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy (godz. 18.45). Rywale mistrza Polski zremisowali u siebie 2:2 z Burnley w meczu 6. kolejki ligi angielskiej. Emocji nie brakowało, a bohaterem gospodarzy był Jamie Vardy (34 l.), który zapamięta te zwody, bo strzelił trzy gole. Tyle, że raz nie do właściwej bramki...

Zaczęło się pechowo dla Leicester. „Lisy” straciły bramkę po rzucie rożnym. Pechowcem okazał się właśnie Jaime Vardy, który głową pokonał swojego bramkarza. Na szczęście później to on ratował drużynę z opresji. Pod koniec pierwszej połowy Anglik doprowadził do wyrównania, ale Burnley jeszcze przed przerwą znów objęło prowadzenie. Tym razem bramkarz Kasper Schmeichel wyciągał piłkę z siatki po ładnym woleju, którego autorem był Maxwel Cornet. Jednak w końcówce spotkania ponownie Vardy znalazł sposób na obronę gości i zapewnił punkt. To jego piąta bramka w rozgrywkach w szóstym występie w rozgrywkach. W doliczonym czasie rywale strzelili nawet gola, ale sędzia go nie uznał, bo gracz Burnley był na spalonym. Dla Leicester to trzeci z rzędu mecz w Premier League bez zwycięstwa. Drużyna prowadzona przez menedżera Brendana Rodgersa zajmuje 12. miejsce. W tygodniu wyeliminowała Millwall (2:0) z Pucharu Ligi Angielskiej.