NIE ŻYJE znany piłkarz, miał zaledwie 35 lat. Zabrała go STRASZNA choroba

2021-01-23 18:50 PM
Znicz, świeczka
Autor: EastNews Znicze

Tragiczna wiadomość obiegła media w piątkowy wieczór. Były zawodnik występującego w Premier League Sheffield United przegrał walkę z nieuleczalną chorobą. Były gracz angielskiego klubu i gwiazdor reprezentacji swojego kraju odszedł w wieku jedynie 35 lat.

Późnym wieczorem w piątek 22 stycznia Sheffield United poinformowało na swoim Twitterze o tym, że w wieku 35 lat odszedł były zawodnik tego klubu, Luton Shelton. Jamajski piłkarz w trakcie swojej kariery występował w kilku europejskich klubach i był gwiazdą reprezentacji Jamajki, której jest najlepszym strzelcem w historii. Niestety, w 2018 roku usłyszał straszną diagnozę i musiał zakończyć swoją przygodę z piłką nożną.

Kamil Glik BRUTALNIE ZAATAKOWANY. Wystarczył jeden GEST do lawiny HEJTU, mocna odpowiedź

Zobacz niezwykłe zdjęcie Anny Lewandowskiej! Więcej w galerii poniżej:

Luton Shelton cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne (ALS), które prowadzi do zaniku mięśni, niepełnosprawności a ostatecznie śmierci. Jak widać potrzeba było niespełna 3 lat, by doprowadzić do śmierci zawodowego sportowca.

Wielki SUKCES żony Artura Boruca! Była partnerka Cristiano Ronaldo pokazała się w jej płaszczu!

Reprezentant Jamajki swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w Harbour View. Później reprezentował barwy takich zespołów jak m.in. Helsinborg, Aalborg BK, Wołga Niżny Nowogród czy wspomniane wcześniej Sheffield United.

W angielskim zespole Luton Shelton występował od stycznia 2007 do lipca 2008. W barwach Sheffield wystąpił on łącznie w 25 spotkaniach (zagrał nawet 4 mecze w Premier League) w których strzelił 4 bramki i zanotował 3 asysty.

Zbigniew Boniek pokazał jak wygląda Tomasz Gollob. "Strasznie prezes wygląda na tym zdjęciu"

Luton Shelton grał na pozycji napastnika, w reprezentacji Jamajki wystąpił w 74 spotkaniach w których zdobył 35 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem w historii tej drużyny. Swoją karierę piłkarską zakończył w 2018 roku w jamajskim Harbour View, tym samym, w którym zaczynał.

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia
Najnowsze