Autor: AP PHOTO/JON SUPER Cristiano Ronaldo

CR7 przeszedł do historii

Niebotyczny wyczyn Ronaldo! Zajęło mu to 20 lat, czapki z głów przed Portugalczykiem

2022-10-09 22:36

Manchester United pokonał na wyjeździe Everton 2:1 w 10. kolejce Premier League, ale to nie wynik tego spotkania jest najważniejszy. Jedną z bramek dla Czerwonych Diabłów zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który dzięki temu trafieniu na stałe zapisał się w historii futbolu.

Ronaldo rozpoczął mecz na ławce rezerwowych United, ale w 29. minucie zastąpił kontuzjowanego Francuza Anthony'ego Martiala. Kwadrans później pokonał bramkarza Evertonu Jordana Pickforda, dając prowadzenie drużynie gości 2:1. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie. Dla CR7 to była 700. bramka w klubowej karierze! Był to 144. gol Portugalczyka dla United, licząc dwa okresy gry dla tego klubu. Ponadto zdobył 450 bramek dla Realu Madryt, 101 dla Juventusu Turyn oraz pięć dla swojego pierwszego klubu - Sportingu Lizbona. Pierwszą bramkę zdobył dokładnie 20 lat i dwa dni temu.

700 goli Cristiano Ronaldo

Dzięki wygranej Manchester United awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League, mając na koncie 15 punktów w ośmiu meczach. Prowadzi Arsenal Londyn, który uzyskał 24 punkty w dziewięciu spotkaniach. W niedzielę "Kanonierzy" wygrali na swoim stadionie z Liverpoolem 3:2 i o punkt wyprzedzają broniących tytułu piłkarzy Manchesteru City. (PAP)

Czy Cristiano Ronaldo to najlepszy piłkarz na świecie?
Policjanci jak Cristiano Ronaldo! Powtórzyli jego gest z konferencji. To hit internetu