Stevan Jovetić, Edin Dzeko, Manchester City

Autor: East News Stevan Jovetić i Edin Dzeko: Manchester City

Puchar Ligi Angielskiej: Chelsea i Manchester City awansowały do 4. rundy [WIDEO]

2014-09-25 1:36

Faworyci zgodnie z planem awansowali do 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Chelsea Londyn pokonała u siebie Bolton Wanderers 2:1, natomiast mistrzowie kraju - Manchester City urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Na Etihad Stadium podopieczni Manuela Pellegriniego rozbili Sheffield Wednesday aż 7:0.

Pierwszego gola dla Chelsea Londyn strzelił sprowadzony jeszcze zimą tego roku młody stoper Kurt Zouma. Stracona bramka podziałała na piłkarzy Boltonu jak płachta na byka, gdyż zaledwie sześć minut później do wyrównania doprowadził Matthew Mills. Na początku drugiej połowy do siatki rywali trafił jednak Oscar, co w końcowym rozrachunku pozwoliło podopiecznym Jose Mourinho skromnie zwyciężyć 2:1.

Chelsea - Bolton Wanderers 2:1 (1:1)
Bramki
: Zouma 25, Oscar 55 - Mills 31

Puchar Ligi Angielskiej: Arsenal za burtą. Fabiański i Boruc grają dalej [WIDEO]

Inny faworyt Manchester City grał z Sheffield Wednesday. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Etihad Stadium nie zobaczyli ani jednej bramki. Druga odsłona tego meczu to była już prawdziwa kanonada w wykonaniu mistrzów Anglii. Na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Frank Lampard i Edin Dżeko, Jesus Navas i Yaya Toure oraz Pozo.

Manchester City - Sheffield Wednesday 7:0 (0:0)