Rywale Liverpoolu bezlitośnie go wykpili! Co za szpila

2021-04-19 22:33 Marcin Długosz
Georginio Wijnaldum, Liverpool
Autor: AP Georginio Wijnaldum, Liverpool

Gigantycznym echem w świecie futbolu odbiła się decyzja o powstaniu Superligi. Jasne było, że protestować zaczną ci, którzy nie zostali zaproszeni do elitarnego grona. Pierwszy przykład takiego stanu rzeczy mieliśmy już przy okazji poniedziałkowego spotkania Premier League pomiędzy Leeds United a Liverpoolem. Pierwsza z wymienionych ekip postanowiła wbić "The Reds" prawdziwą szpilę już na rozgrzewce.

Jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem zapanowało w piłkarskim świecie po ogłoszeniu decyzji, na którą zdecydowało się dwanaście wielkich klubów Starego Kontynentu. Już wkrótce mamy być świadkami gry w Superlidze - rozgrywkach, w których ekipy-założyciele zawsze będą miał pewne miejsce. Pomysł wzbudził gigantyczne kontrowersje zwłaszcza pod względem etycznym, jako że nikt do tej pory nie wyobrażał sobie, żeby meldować się w najlepszych rozgrywkach międzynarodowych bez konieczności uzyskania krajowej kwalifikacji.

Zbigniew Boniek bez trzymanki o Superlidze! Mówi o bublu, "błyskotce bez wartości"

Wiadomym było niemal od razu, że takiemu rozwiązaniu będą sprzeciwiały się mniejsze ekipy. I od razu w poniedziałek pokazało to Leeds United. Zespół ten wybiegł na murawę przed starciem z Liverpoolem, a więc klubem-założycielem, w koszulkach z napisem "Zasłuż na nią" i logiem Ligi Mistrzów. Gospodarze jasno wyrazili swoje zdanie w kwestii "buntowniczych" ruchów kilkunastu ekip Starego Kontynentu.

Takie obrazki naturalnie odbiły się ogromnym echem po całej Europie. Nietrudno się spodziewać, że w najbliższych dniach będziemy świadkami podobnych sytuacji na innych stadionach Europy i świata. W nadziei, że prędzej czy później wszystkie strony jednak dojdą do porozumienia...

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze