Mohamed Salah

i

Autor: Cyfrasport Mohamed Salah

Kłopoty gwiazdora

Salah podpadł swoim rodakom. Zbulwersował ich wpis piłkarza po śmierci królowej Elżbiety II

2022-09-20 20:32

Zmarłą królową Elżbietę II pożegnały wczoraj tłumy londyńczyków i gości z całego świata. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele kondolencji i wpisów, również znanych osób. Królową pożegnały znane postacie ze świata sportu.

Jedną z nich był gwiazdor Liverpoolu, Mohamed Salah. Zamieścił krótki wpis na instagramie w którym pożegnał królową i skierował ciepłe słowa do jej rodziny. - Dziś mieszkańcy Wielkiej Brytanii i świata oddają hołd i żegnają Jej Wysokość Królową Elżbietę II, upamiętniając jej dziedzictwo i niezachwianą służbę. Myślami jestem z rodziną królewską w ten historyczny i pełen emocji dzień – napisał piłkarz pochodzący z Egiptu. Zapewne nie przypuszczał, że jego słowa spotkają się z natychmiastową krytyką rodaków, która pojawiła się w komentarzach pod jego wpisem. - „To ona zrujnowała kraje arabskie", „Nie ma kary dla tych ludzi ani smutku dla nich. Salah zastanów się nad powodem okupacji Synaju”, "Jesteś odważnym człowiekiem, pisząc takie słowa" – to niektóre z komentarzy napisanych w języku arabskim. Egipcjanie nie mogą zapomnieć i wybaczyć Brytyjczykom wydarzeń z 1956 roku, kiedy to ten kraj wspólnie z Francją i Izraelem zaatakowały Egipt. Stało to się po tym, jak prezydent Egiptu G.A. Naser ogłosił nacjonalizację Kanału Sueskiego.

Polski obrońca podbija Niemcy, drugi gol w trzecim meczu. Wyciągnął zespół z dna tabeli [WIDEO]

W następstwie tego wojska Izraela weszły na Półwysep Synaj, a wspierały ich w tym oddziały brytyjskie i francuskie. Konflikt sprzed prawie siedemdziesięciu lat zakończył się tym, że wojska Izraela opuściły Synaj, a Wielka Brytania i Francja straciły swoje wpływy na Kanale Sueskim. Mo Salah jest piłkarzem Liverpoolu od lipca 2017 roku. W jego barwach zdobył mistrzostwo Anglii (2019/20) oraz wygrał Ligę Mistrzów (2018/19).

Adam Nawałka zachwyca się Robertem Lewandowskim. Zdradza, co zdecydowało o rozwoju polskiej gwiazdy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze