Edin Dżeko, Edin Dzeko, Manchester City

Autor: East News Edin Dzeko

Sensacja na Etihad Stadium. Stoke pokonało Manchester City! [WIDEO]

2014-08-30 20:13

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Manchester City na własnym stadionie uległ Stoke City 0:1. Gospodarze przespali początek spotkania, za co w 58. minucie zostali skarceni przez Mame Biram Dioufa. Żadna z wielkich gwiazd "The Citizens" nie potrafiła uratować remisu.

Większość kibiców przewidywała, że City ruszy na rywala od początku spotkania i będzie chciało szybko zdobyć bramkę. Jednak pierwsza połowa w ich wykonaniu to gra na zaciągniętym hamulcu ręcznym, dodatkowo mieli sporo szczęścia. Gościom za faul Kolarova należała się "jedenastka", co przeoczył sędzia Lee Mason.

Manchester United znów bez wygranej, debiut DiMarii

Po przerwie gra mistrzów Anglii nie uległa zmianie, za co słono zapłacili w 58. minucie. Goście przeprowadzili zabójczy kontratak, dobre paredziesiąt metrów z piłką przebiegł Mame Biram Diouf i posłał piłkę do siatki między nogami Joe Harta. To oczywiście rozbudziło "The Citizens". Piłkarze z Etihad Stadium ruszyli do wściekłych ataków, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść za plecy Asmira Begovicia. W 88. minucie faulowany w polu karnym był Yaya Toure, za co... otrzymał żółtą kartkę. Ponownie pomylił się arbiter, który uznał, że Iworyjczyk próbował wymusić faul. Bardzo dziwna decyzja.

Ostatecznie, Stoke dowiozło jednobramkowe prowadzenie i po raz pierwszy w historii Premier League wygrało na Etihad Stadium. Taki wynik to oczywiście ogromna niespodzianka. City w tym meczu było bitym faworytem do zwycięstwa.

Manchester City - Stoke City 0:1 (0:0)