Diego Costa

Autor: East News Diego Costa w Chelsea Londyn

Szalony mecz i dziewięć goli! Chelsea Londyn rozbiła Everton [WIDEO]

2014-08-30 22:51

Takie mecze tylko w Premier League! Niesamowitą huśtawkę emocji zapewnili nam piłkarze Evertonu i Chelsea Londyn. Gospodarze przez całe spotkanie gonili wynik, jednak to goście z Londynu pokazali klasę i ostatecznie wygrali 6:3. Dwie bramki zdobył najnowszy nabytek "The Blues" Diego Costa.

Piorunujący początek spotkania zaliczyli podopieczni Jose Mourinho. Już w 3. minucie prowadzili rożnicą dwóch bramek! Wynik spotkania otworzył Diego Costa, natomiast chwilę później swoje trafienie dorzucił Branisław Ivanović. Serb był jednak na minimalnym spalonym, czego nie zauważył sędzia liniowy. W samej końcówce pierwszej połowy do tlenu gospodarzy podłączył Kevin Mirallas, który pięknym strzałem głową pokonał Thibaut Courtois.

Sensacja na Etihad Stadium. Stoke pokonało Manchester City! [WIDEO]

Druga połowa to był istny "rollercoaster" - gole sypały się jak z rękawa! Za każdym razem, gdy pojawiała się nadzieja dla Evertonu na remis, piłkarze z Londynu rozwiewali wszelkie wątpliwości. Szaleństwo rozpoczęło się w 67. minucie spotkania, gdy Chelsea prowadziła już 3:1 po samobójczym trafieniu Seamusa Colemana. Gospodarze szybko złapali jednak kontakt, gdyż po dwóch minutach do bramki trafił Steven Naismith. Chwilę później mieliśmy powtókę z rozrywki. Czwartego gola dla Chelsea zdobył Nemanja Matić, a po 120 sekundach trzeciego dla Evertonu Samuel Eto'o. Podopieczni Jose Mourinho byli jednak bezlitośni i wbili jeszcze dwie bramki, tym razem bez żadnej odpowiedzi gospodarzy.

Gol Ramiresa i drugi w tym meczu Costy pozwoliły ostatecznie londyńczykom wygrać ten szalony mecz 6:3. Tym samym, dołączyli na szczycie tabeli do Swansea City, które również ma w tym sezonie komplet zwycięstw.

Everton - Chelsea Londyn 3:6 (1:2)
Bramki: Costa 1, 90, Ivanović 3, Coleman 67 (s.), Matić 74, Ramires 78 - Mirallas 45, Naismith 69, Eto'o 76