Piłkarze Liverpoolu

i

Autor: fot. AP Photo Mimo rosnącej liczby zakażeń nie będzie przerwy w rozgrywkach Premier League

Ważna decyzja odnośnie angielskiej Premier League! Wszystko w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem

2021-12-20 21:53

Koronawirus, a dokładniej rzecz ujmując rozprzestrzenianie się nowego wariantu Omikron, torpeduje kolejne sportowe rozgrywki. Duży problem jest nie tylko w USA w ligach NBA czy NHL, ale także w Europie w jednej z najlepszych piłkarskich lig świata. Jednak mimo rosnącej z dnia na dzień liczby zakażeń, angielska Premier League nie planuje żadnej pauzy w zmaganiach.

"Liga wspólnie z klubami zamierza utrzymać obecny harmonogram spotkań w możliwie bezpieczny sposób" - napisano w oświadczeniu władz angielskiej ekstraklasy.

W miniony weekend rozegrano tylko cztery mecze 18. kolejki Premier League. Pozostałe sześć przełożono z powodu nowej fali pandemii COVID-19. Kryzys nastąpił w kluczowym momencie sezonu piłkarskiego, gdy kluby mają do rozegrania po trzy mecze między 26 grudnia a 3 stycznia.

Koronawirus torpeduje piłkarską ligę. Odwołane mecze, rywal Legii w centrum zamieszania

Według mediów pojawiła się propozycja, aby przerwać rozgrywki od 28 do 30 grudnia, by dać czas na przygotowania drużynom dotkniętym infekcjami i kontuzjami, ale nie uzyskała akceptacji.

W niedzielę punkty stracili m.in. pretendenci do tytułu mistrzowskiego - Chelsea i Liverpool. Londyńczycy zremisowali na wyjeździe z Wolverhampton 0:0, a "The Reds" z Tottenhamem 2:2. Wcześniej Chelsea bezskutecznie prosiła o przełożenie meczu, mając aż siedmiu zawodników zakażonych koronawirusem.

W poniedziałek wieczorem Premier League poinformowała również, że od 13 do 19 grudnia wykryto 90 zakażeń wśród piłkarzy i członków sztabów szkoleniowych klubów ekstraklasy na rekordową liczbę 12 345 testów.

Na reprezentanta Polski spadła ogromna fala hejtu. Teraz otrzymał wsparcie, jednak nie obyło się bez wpadki

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Bayern Monachium ZABLOKOWAŁ występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami?! | Futbologia
Najnowsze