Ryan Giggs

i

Autor: AP Ryan Giggs

Wielki gwiazdor futbolu znęcał się nad dwiema kobietami? Sprawa trafiła do sądu

2021-04-28 13:19

Trener reprezentacji Walii i były gwiazdor Manchesteru United Ryan Giggs ma kłopoty z prawem. Został zmuszony do stawienia się w sądzie w Manchesterze pod zarzutem napastowania dwójki kobiet, przy czym w wyniku tego czynu jedna z nich miała doznać uszkodzeń ciała. Do przestępstwa miało dojść w listopadzie ubiegłego roku. To niejedyne zarzuty wobec 47-letniego piłkarza. Giggs miał się także dopuszczać przez kilka lat nękania psychicznego. On sam nie przyznaje się do winy.

Jedną z poszkodowanych jest Kate Greville, była partnerka Giggsa, a drugą jej siostra Emma. Jedna z nich miała doznać obrażeń ciała w wyniku zachowań byłej gwiazdy piłki nożnej. Giggs zjawił się w sądzie magistrackim, gdzie odczytano mu trzy zarzuty. Dokumenty sądowe wskazują, że jest on oskarżony przez pozostającą z nim w tym okresie w związku intymnym Kate Greville o „powtarzające się lub ciągłe angażowanie się w zachowania kontrolujące lub przymuszające, a mianowicie przemoc, izolowanie, poniżanie, nękanie, znęcanie się”. Prokurator Andrea Griffiths powiedziała sądowi, że Giggs 1 listopada 2020 r. uderzył trzydziestoletnią kobietę po pijanemu „z byka”.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Przed fanami Arkadiusza Milika nic się nie ukryje! Dostrzegli ważny szczegół i się zaczęło. Chodzi o Jessicę Ziółek

Zwolniony za kaucją

Wysłuchanie stron zakończono po 13 minutach. Giggs, który nie przyznał się do winy, ma się stawić 26 maja na rozprawie zasadniczej w sądzie w Manchesterze. Do czasu posiedzenia sądu przebywa na wolności za kaucją, pod warunkiem niezbliżania się do żadnej z oskarżających go kobiet.

Giggs stracił posadę

Ryan Giggs jest ikoną Man Utd, w którym grał całą karierę i zaliczył w tym zespole 963 mecze w ciągu 23 lat. To rekord klubu. Trzynaście razy zdobył mistrzostwo Anglii, dwa razy wygrywał Ligę Mistrzów. Wystąpił 64-krotnie w reprezentacji Walii między 1997 a 2007 rokiem. W 2018 roku objął posadę selekcjonera Walijczyków. Gdy zarzuty wobec niego wyszły na jaw, federacja walijska poinformowała, że zespół szykowany na turniej EURO 2020 przejmie Robert Page.

Sonda
Czy stadiony powinny zostać znów otwarte dla kibiców?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze