Został oskarżony o siedem gwałtów. Właśnie opuścił areszt

2022-01-10 13:11
Benjamin Mendy
Autor: EastNews

Parę miesięcy temu głośno zrobiło się o sprawie Benjamina Mendy’ego – reprezentanta Francji i zawodnika Manchesteru City – który został oskarżony o przestępstwa seksualne, w tym aż siedem gwałtów. Niejednokrotnie piłkarze z całego świata musieli zmagać się z podobnymi zarzutami, ale tym razem sprawa wydaje się dużo bardziej poważna. Mimo że początkowo sąd kategorycznie odmawiał wypuszczenia Mendy’ego za kaucją, to reprezentant Francji ostatecznie opuścił areszt.

Wielu piłkarskich fanów z dystansem podchodzi do przeróżnych doniesień na temat rzekomych napaści seksualnych dokonywanych przez znanych sportowców czy konkretnie piłkarzy. Wielokrotnie takie sytuacje kończyły się bowiem porozumieniem między stronami, którego ustalenia nie są jawne – i nie wiadomo, czy oskarżenia są prawdziwe, a ofiary milczą w zamian za pieniądze, czy są to kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od niezwykle bogatych zawodników. Sprawa Benjamina Mendy’ego zdaje się być jednak dużo poważniejsza – francuski piłkarz w sierpniu 2021 roku został oskarżony o cztery gwałty. Później lista zarzutów rosła i obecnie zatrzymała się na aż siedmiu gwałtach i jednej napaści seksualnej. Początkowo sąd był nieugięty i piłkarz Manchesteru City trafił do aresztu. Liczne prośby o wypuszczenie go za kaucją nie przynosiły efektu, a wyrok w sprawie miał zapaść w styczniu 2022 roku. Teraz jednak wiadomo, że tak się nie stanie, a Francuz opuścił areszt.

Reprezentant Polski bohaterem wielkiego transferu? Mateusz Borek jest tego pewny

Zobacz zdjęcia z Gali Mistrzów Sportu. Kliknij w galerię poniżej

Sąd zmienia podejście do Benjamina Mendy’ego

 Już teraz wiadomo, że wyrok w sprawie piłkarza nie zapadnie w styczniu. Co więcej, sąd niespodziewanie zmienił także swoje podejście do wniosków o opuszczeniu aresztu przez Mendy’ego za kaucją. Jak podaje portal WP SportoweFakty sędzia Patrick Thompson na rozprawie w Chester Crown Court zwolnił piłkarza za kaucją.

Legenda Marsylii broni Arkadiusza Milika. Polak ma wsparcie gwiazdy

Należy podkreślić, że Mendy nie będzie miał jednak pełnej swobody, bowiem odebrano mu paszport, został nałożony na niego dozór elektroniczny oraz zakaz kontaktowania się z oskarżycielami czy świadkami w sprawie. Końcowa rozprawa zamiast w styczniu ma odbyć się dopiero w czerwcu 2022 roku.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na miano Sportowca Roku 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze