Atletico - Barcelona WYNIK

Autor: AP PHOTO Atletico - Barcelona WYNIK

Wielki hit

Barcelona po męczarniach wygrała w hicie z Atletico! Dembele bohaterem pod nieobecność Lewandowskiego [WYNIK]

2023-01-08 23:02

Atletico Madryt - FC Barcelona WYNIK. Barcelona wykorzystała sobotnie potknięcie Realu Madryt i umocniła się na prowadzeniu w tabeli La Liga. "Blaugrana" poradziła sobie z brakiem Roberta Lewandowskiego i mimo wielkich trudności pokonała Atletico 1:0. Decydujący okazał się gol Ousmane'a Dembele z 22. minuty po znakomitej akcji Pedriego. W drugiej połowie to gospodarze dominowali, a w doliczonym czasie gry Ronald Araujo wybił piłkę z linii bramkowej. W emocjonującym meczu nie zabrakło też czerwonych kartek!

Atletico Madryt - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramki: Dembele (22')

Kartki: czerwona - Savić, Torres; żółta - Correa, Molina - Araujo, Christensen, Raphinha

Atletico: Oblak - Molina, Savić, Gimenez, Mandava (81', Reguilon) - Llorente, Koke (73', Lemar), Barrios (65', Kondogbia), Carrasco (65', Morata) - Joao Felix (73', Correa), Griezmann

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Christensen, Balde (81', Alonso) - de Jong (58', Kessie), Busquets (81', S. Roberto), Gavi (73', Raphinha) - Dembele, Fati (57', Torres), Pedri

Barcelona musiała radzić sobie w Madrycie bez Lewandowskiego, który został zawieszony za czerwoną kartkę w listopadowym meczu z Osasuną. Początek meczu był pod dyktando podopiecznych Xaviego, co udało się potwierdzić golem Dembele po świetnej akcji Pedriego. Hiszpan minął kilku rywali i dograł w pole karne, jednak ta sytuacja pobudziła zespół gospodarzy. Zawodnicy Diego Simeone ruszyli do ataku i przejęli kontrolę nad spotkaniem, a w drugiej połowie całkowicie zdominowali rywali. Nie przełożyło się to na wyrównującą bramkę, której najbliżej byli w doliczonym czasie gry. Araujo wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Antoine'a Griezmanna, a momentami rozpaczliwie broniąca się Barcelona mogła po chwili świętować trzy punkty. Dzięki nim "Duma Katalonii" odskoczyła w ligowej tabeli Realowi właśnie na trzy "oczka". Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Atletico Madryt - FC Barcelona:

Czy FC Barcelona to dobry klub dla Roberta Lewandowskiego?