Nie żyje 9-letnia córeczka byłego selekcjonera Hiszpanii. Wzruszające pożegnanie

2019-08-30 7:52 MSo
Luis Enrique z Xaną
Autor: EastNews Luis Enrique z Xaną

Odejście Luisa Enrique z roli selekcjonera reprezentacji Hiszpanii było owiane tajemnicą. Niestety, dziś wiadomo, dlaczego szkoleniowiec zrezygnował z pracy dla La Furia Roja. Po pięciu miesiącach walki ze złośliwym nowotworem, 9-letnia córka trenera, Xana, zmarła.

Luis Enrique przekazał w czwartkowy wieczór dramatyczne informacje. Jego córeczka Xana od pięciu miesięcy walczyła z rakiem - kostniakomięsakiem, czyli nowotworem złośliwym kości i chrząstki stawowej kończyn. Niestety, dziewczynka przegrała tę nierówną bitwę i zmarła.

Szkoleniowiec poinformował o tym kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Będziemy za Tobą niesamowicie tęsknić i będziemy wspominać Cię przez każdy dzień naszego życia z nadzieją, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Będziesz gwiazdą, która będzie prowadzić naszą rodzinę - napisał Enrique.

Były trener Barcelony podziękował też wszystkim, którzy wspierali jego i jego najbliższych przez ostatni czas, a także tym, którzy wiedzieli o chorobie córki i zgodnie z wolą rodziny zachowali dyskrecję w tej sprawie. Enrique podziękował także personelowi szpitali, w których leczono dziewczynkę.

Cały świat sportu łączy się w bólu z 49-letnim trenerem, przesyłając słowa wsparcia i kondolencje. Luis Enrique przez lata grał w najlepszych hiszpańskich klubach - Barcelonie i Realu Madryt. Na swoim koncie ma też 62 występy w barwach reprezentacji Hiszpanii. Jako trener prowadził Barcelonę, Celtę Vigo, AS Roma i kadrę La Furia Roja.

Najnowsze