Cristiano Ronaldo, Gareth Bale

Autor: Eastnews

El Clasico: FC Barcelona - Real Madryt 1:2! Ronaldo strzelił i uciszył Camp Nou!

2016-04-03 13:10

Cristiano Ronaldo! Co to jest za machina! Portugalski gwiazdor Realu Madryt - na przekór krytykom i dziennikarzom - uciszył Camp Nou! CR7 w ostatnich minutach dobił machinę Luisa Enrique, przerwał passę 39 meczów bez porażki Katalończyków i ponownie otworzył dyskusję, czy tytuł w Hiszpanii już należy do Barcelony. Królewscy sobotnie El Clasico kończyli w dziesiątkę, a prawdziwym antybohaterem został arbiter, podejmujący czasami absurdalne decyzje.

Niewiarygodne. Mecz zaczął się fatalnie. Do przerwy słyszeliśmy głównie jedną opinię - "To najgorsze El Clasico w ostatniej dekadzie". I tak było. Obie drużyny wyglądały, jakby bezbramkowy remis był ich wymarzonym wynikiem. Setkę zmarnował co prawda Luis Suarez, w odpowiedzi podobną sytuację popsuł też Karim Benzema, ale zespoły nie zachwyciły.

Barcelona - Real NA ŻYWO. Transmisja w TV i ONLINE STREAM

Natomiast druga połowa? Show! Zaczął Gerard Pique. To on wyprowadził Katalończyków na prowadzenie. Później do gry weszli kolejni. Benzema pokonał Bravo nożycami, Marcelo urządził swój show na lewej obronie, w strefie środkowej i w ataku - tam gdzie akurat pognało tego szalonego Brazylijczyka. Sergio Ramos całą połówkę walczył z arbitrem. Celem była czerwona kartka, która zresztą w końcu przyszła, akurat w momencie, gdy machina Zidane'a nabrała tempa. No i wreszcie Jese Rodriguez. Cichy bohater spotkania, chociaż szybki tak, że trudno było nie zauważyć. To wychowanek Królewskich, wprowadzony nieoczekiwanie za Benzemę, okazał się prawdziwym kluczem do triumfu Królewskich na Camp Nou.

Ostatnie dziesięć minut mogły zauroczyć. Najpierw Bale wpakował piłkę do siatki. Arbiter uznał, że niesłusznie, więc gola nie uznał. Niewiadomo dlaczego. Później Ronaldo trafił w poprzeczkę. Zaraz potem z murawy wyleciał Ramos. I na koniec jeszcze CR7 ośmieszył Daniego Alvesa, przyjął sobie na klatkę piersiową piłkę w polu karnym i pokonał strzałem w krótki róg Claudio Bravo. Camp Nou ucichło, a doniosła atmosfera zniknęła. Pozostała żałoba, bo Barca, po 39 meczach bez porażki, wreszcie poległa. I to z Realem, na własnym obiekcie, tuż przed startem ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Barcelona - Real LIVE. Relacja NA ŻYWO

Real po triumfie nad Barcą zmniejszył stratę w tabeli do siedmiu "oczek". Tytułu ta wiktoria raczej nie da. Ale z psychologicznego punktu widzenia, piłkarze Zidane'a wrócili na szczyt. I w kontekście walki o jedenasty triumf w Lidze Mistrzów, to może być informacja kluczowa.

FC Barcelona - Real Madryt 1:2 (0:0)