Fatalne wiadomości dla kibiców FC Barcelona. Lionel Messi wróci później niż przewidywano

2019-08-28 16:56 JWa
Lionel Messi, FC Barcelona
Autor: AP Lionel Messi

FC Barcelona w miniony weekend rozgromiła na własnym stadionie Real Betis 5:2. "Duma Katalonii" tym samym sprawiła sporo radości fanom po wpadce w 1. kolejce Primera Division, gdy przegrała na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 0:1. Ostatnie spotkanie z Andaluzyjczykami z wysokości trybun obserwował kontuzjowany Lionel Messi. Argentyńczyk wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi i zabraknie go w kolejnym meczu, co jest fatalną wiadomością dla wszystkich związanych z "Blaugraną".

Lionel Messi kontuzjowany jest od początku sierpnia. Pierwotna wersja przewidywała przerwę Argentyńczyka obejmującą tylko pierwsze spotkanie nowego sezonu Primera Division. Przerwa jednak trochę się przedłużyła. W miniony weekend jeden z najlepszych piłkarzy świata znowu usiadł tylko na trybunach, gdy jego koledzy walczyli z Realem Betis. Fani Barcy zaczęli się niepokoić, a ich obawy mogą być jeszcze większe po środowych informacjach radia RAC1. Podano bowiem, że Messi nie wystąpi również w 3. kolejce ligi hiszpańskiej, gdy "Duma Katalonii" powalczy z Osasuną. Podobno rehabilitacja może przedłużyć się nawet o miesiąc.

Messi oczywiście w środę nie uczestniczył w treningu FC Barcelona. Od końca wakacji Argentyńczyk zaliczył tylko dwie sesje z drużyną. Wygląda na to, że trener Ernesto Valverde nie będzie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji najlepszego zawodnika i w sierpniu licznik treningów gwiazdy już się zatrzymał. Do normalnej gry Lionel Messi może wrócić około połowy września, gdy Barca zmierzy się z Valencią.

Najnowsze