Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski

Pogrom na Camp Nou

FC Barcelona zmiażdżyła Athletic Bilbao! Lewandowski i Dembele rozmontowali rywali, pogrom przed meczem z Bayernem [WYNIK]

2022-10-23 23:01

FC Barcelona odniosła kolejne wielkie zwycięstwo w tym sezonie La Liga. Tak naprawdę już w pierwszej połowie zapewniła sobie wygraną z Athletic Bilbao, gdyż po bramkach Ousmane'a Dembele, Sergiego Roberto i Roberta Lewandowskiego prowadziła 3:0. W drugiej części gry kontrolowała przebieg zdarzeń i w 73. minucie Ferran Torres ustalił wynik meczu. Barca utrzymała dystans w tabeli do Realu Madryt i nastroiła się przed środowym starciem z Bayernem Monachium. Dla "Lewego" był to 12. gol w lidze, a Dembele popisał się trafieniem i trzema asystami!

FC Barcelona - Athletic Bilbao 4:0 (3:0)

Bramki: Dembele (12'), Roberto (18'), Lewandowski (22'), Torres (73')

Kartki: Xavi, Busquets, Eric Garcia - de Marcos, Vesga

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Kounde (63', M. Alonso), Garcia, Balde - de Jong, Busquets, Pedri (63', Fati) - Dembele (77', Pablo Torre), Lewandowski (63', Ferran Torres), Gavi (33', Kessie)

Bilbao: Simon - de Marcos (60' Lekue), Alvarez, Martinez, Berchiche - Herrera (21', D. Garcia, 60', Sancet), Vesga - N. Williams, Zarraga (70', Vencedor), Berenguer - I. Williams (70', R. Garcia)

Niedzielny mecz zapowiadał się dla "Blaugrany" trudno, gdyż na Camp Nou przyjechała szósta drużyna La Liga. Do tego był to powrót na ten stadion Ernesto Valverde - byłego trenera Barcelony, a obecnie szkoleniowca Athleticu Bilbao. Jednak nie będzie on wspominał tego wieczoru dobrze. Barca błyskawicznie przejęła kontrolę nad meczem i już w 12. minucie wyszła na prowadzenie po udanej główce Ousmane'a Dembele, który wykorzystał idealną wrzutkę Roberta Lewandowskiego. Sześć minut później to Francuz cieszył się z asysty po dość szczęśliwym trafieniu Sergiego Roberto. Piłkarze z Kraju Basków nie zdążyli się otrząsnąć, a po czterech minutach przegrywali już 3:0! Tym razem "Lewy" wziął sprawy w swoje ręce i zanotował dwunaste trafienie ligowe w tym sezonie. Ponownie popisał się swoim kunsztem, gdyż przyjęciem tyłem do bramki zgubił rywala w polu karnym po podaniu od Dembele i strzelił bliźniaczego gola do tego z czwartkowego starcia z Villarreal. Athletic nie istniał w pierwszej połowie, a w drugiej nie był w stanie odwrócić losów meczu. Xavi postanowił dać odpoczynek m.in. Lewandowskiemu i już w 63. minucie dokonał potrójnej zmiany. Wpuścił na boisko m.in. Ferrana Torresa, który po dziesięciu minutach ustalił wynik na 4:0, wykorzystując trzecią asystę Dembele. Tym samym "Duma Katalonii" utrzymała dystans trzech punktów straty do liderującego Realu Madryt i dobrze nastroiła się przed środowym meczem o być albo nie być w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Barcelona - Bilbao:

Czy Robert Lewandowski strzeli gola Bayernowi Monachium?