Autor: AP PHOTO Lamine Yamal

Drugie zwycięstwo

Barcelona z drugim kompletem punktów, a Lewandowski z trzecim golem. Zapis relacji na żywo

2024-08-24 21:02

Nie było to łatwe spotkanie dla FC Barcelona, ale tego można było spodziewać się na długo przed starciem z Athletikiem Bilbao. Zespół ze stolicy Katalonii po raz drugi w tym sezonie zdołał jednak strzelić o jedną bramkę więcej od rywala i podobnie jak z Valencią, tak i w sobotni wieczór Barca wygrała 2:1. Bohaterem Blaugrany został Robert Lewandowski. Choć Polak zmarnował trzy sytuacje, przy czwartej próbie wpisał się na listę strzelców.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:1 (1:1)

Bramki: Yamal 24', Lewandowski 75' - Sancet 42' (k.)

Żółte kartki: Cubarsi, Bernal, Lewandowski, Raphinha - Alvarez, Berenguer, Herrera, Jauregizar

Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Cubarski, Martinez, Balde (90+1. Gerard) - Bernal (83. Garcia), Pedri - Yamal (90+1. Victor), Raphinha, Torres (63. Lopez) - Lewandowski

Athletic: Padilla - Lekue, Vivian, Alvarez, Berchiche - Vesga (62. Unai Gomez), Prados Diaz (79. Herrera) - Berenguer (72. Adu Ares), Sancet (62. Jauregizar), N. Williams - I. Williams (78. Guruzeta)

FC Barcelona - Athletic Bilbao

Witamy w relacji na żywo z meczu FC Barcelona - Athletic Bilbao. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 19:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu ligi hiszpańskiej. FC Barcelona na własnym terenie zmierzy się z Athletikiem Bilbao.

FC Barcelona już za kwadrans rozpocznie swój drugi mecz w La Liga. Przed tygodniem podopieczni Hansiego Flicka nie bez problemów pokonali Valencię, ale najważniejsze było zdobycie kompletu punktów. Dziś zadanie również nie będzie łatwe.

Athletic Bilbao to drużyna zawsze groźna i którą stać na sprawienie niespodzianki. Choć to Katalończycy są dzisiaj faworytem rywalizacji, zespołowi z Kraju Basków nie można odbierać szans na zdobycie choćby punktu. Dodatkowym smaczkiem jest to, że w pierwszej jedenastce Athletiku zobaczymy Nico Williamsa. Zawodnik ten był na celowniku Barcelony, ale nie udało się dopiąć transferu.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za moment początek spotkania.

Zaczynamy!

1'

Inaki Williams dostał prostopadłe podanie w pole karne. Z pierwszą interwencją ter Stegen, który uprzedził rywala i złapał futbolówkę.

4'

Ostro potraktowany Nico Williams już w pierwszych minutach. Cubarsi przerwał akcję rywala faulem.

7'

Bardzo spokojny początek rywalizacji. Zdecydowana część gry toczy się w środku pola.

9'

Berenguer po podaniu od Inakiego Williamsa miał mnóstwo miejsca. Hiszpan zdecydował się na strzał z 25 metrów. Piłka wylądowała na plecach Balde.

11'

Jest i pierwsze uderzenie Barcelony. Torres mocno z dwudziestu metrów. Piłka zmierzała jednak w sam środek bramki i Padilla spokojnie chwycił futbolówkę.

13'

Ostre dośrodkowanie Yamala. Wślizgiem piłki próbował dosięgnąć Lewandowski. Polakowi zabrakło centymetrów, aby zmylić bramkarza rywali.

15'

Spore protesty ze strony piłkarzy Barcelony. Berchiche w krótkim odstępie czasu po raz drugi sfaulował Yamal. Obrońca wciąż bez żółtej kartki.

18'

Vivian doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie trafił dobrze w futbolówkę i piłkarze Barcelony mogli odetchnąć z ulgą.

21'

Indywidualna akcja Nico Williamsa. Skrzydłowy ściął w pole karne i uderzył. W ostatniej chwili strzał wyblokował Kounde.

23'

Raphinha oddał strzał z woleja po dośrodkowaniu. Uderzenie zostało zablokowane, ale piłka spadła pod nogi Brazylijczyka. Ten spróbował dograć na piąty metr. Tam dobrze ustawieni byli obrońcy z Bilbao.

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Lamine Yamal!

Ależ to uderzył Yamal! Nastolatek zebrał piłkę po wybiciu obrońców, poprawił ją sobie i huknął z osiemnastu metrów. Idealnie przy słupku!

27'

To mogła być świetna odpowiedź gości! Williams dośrodkował na długi słupek, a w ekwilibrystyczny sposób strzał starał się oddać Berenguer. Zabrakło mu centymetrów.

30'

Podanie na wolne pole do Torresa. Czujny w bramce był Padilla, który uprzedził hiszpańskiego napastnika.

32'

Chwila przerwa dla piłkarzy, aby uzupełnili płyny, bo w Barcelonie na brak upałów narzekać nie można.

35'

Wracamy do gry.

37'

Słupek po uderzeniu Lewandowskiego! Świetnie akcję rozpoczął Yamal, następnie bardzo dobrym podaniem do Polaka popisał się Raphinha. Wydaje się, że Lewandowski był nieco za bardzo wyrzucony do boku, a mimo tego oddał strzał i do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

38'

Żółta kartka dla Alvareza, który zatrzymywał Torresa.

41'

Chwila zawirowania na boisku. Najpierw piłkarze Athletiku protestowali, że był rzut karny po faulu Cubarsiego na Berenguerze. Następnie w polu karnym gości padł Lewandowski i to piłkarze Barcelony sugerowali, że powinna być jedenastka. A sędzia sprawdza teraz sytuację w szesnastce Barcelony.

42'

Rzut karny dla Athletiku po wideoryfikacji! I jeszcze żółta kartka dla Cubarsiego.

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Oihan Sancet!

Pewny strzał zawodnika z Bilbao i mamy wyrównanie w spotkaniu!

45+1

O sześć minut przedłużona została pierwsza połowa.

45+3

Lewandowski szukał podaniem Raphinhi. Zagrał nieco za mocno, aby Brazylijczyk zdążył do piłki przed bramkarzem rywali.

Koniec pierwszej połowy!

Kontrolę spotkania zdecydowanie miała Barcelona, ale jeden błąd w polu karnym sprawił, że gospodarze znów muszą pokonać bramkarza rywali, aby przybliżyć się do kompletu punktów.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

Wydawało się, że po podaniu Torresa Raphinha odda strzał zza linii pola karnego. W ostatniej chwili piłkę trącił Vivian i nie było zagrożenia pod bramką Athletiku.

49'

Żółta kartka dla Bernala. Spóźnione wejście pomocnika.

53'

Torres otrzymał podanie za linię obrońców i wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali. Próbował przelobować rywala, ale Padilla zdołał podbić futbolówkę. Mimo wszystko Torres i tak był na spalonym.

56'

Żółta kartka dla Berenguera. Hiszpan musiał faulować, bo Balde już go minął i miałby mnóstwo miejsca w polu karnym.

57'

Znów milimetry od szczęścia Lewandowski! Polak miał mnóstwo miejsca na piątym metrze. Po strzale głową trafił w słupek.

59'

Lewandowski zagraniem piętką szukał Raphinhi. Wszystko by się udało Barcelonie, gdyby nie interwencja Alvareza.

60'

Niebezpieczne zagranie Sanceta. Hiszpan próbował dośrodkować, a niewiele brakowało, aby piłka wpadła "za kołnierz" ter Stegena. Niemiec był czujny w bramce i przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

62'

Yamal z dystansu. Zabrakło precyzji, bo piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

64'

Co za interwencja Padilli! Lewandowski znów nie może cieszyć się z bramki, choć to niesamowite, jak to obronił Meksykanin.

68'

Barcelona ma zdecydowaną przewagę w drugiej połowie, jednak Athletic się odgryza. Teraz Iniaki Williams był bliski przecięcia podania. Uprzedził go ter Stegen.

71'

Raz jeszcze Lewandowski, ale to była najtrudniejsza z wszystkich sytuacji. Kounde wyrzucił go dośrodkowaniem i Polak oddawał strzał w zasadzie z zerowego kąta.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Lewandowski!

W końcu, w końcu przełamał się Lewandowski! Świetna akcja Barcelony, Pedri szukał podania wzdłuż linii piątego metra. Futbolówkę odbił Padilla. Zrobił to jednak źle, bo piłka wpadła pod nogi Lewandowskiego, który trafił do pustej bramki!

79'

Dośrodkowanie Williamsa, ale skrzydłowy od razu przeprosił, bo było ono bardzo słabe i padło łupem ter Stegena.

84'

Baskowie przejęli inicjatywę i nieco częściej pojawiają się na połowie rywali. Z ich ataków na razie nie wynika jednak nic groźnego dla gospodarzy.

85'

Żółta kartka dla Lewandowskiego. Sędzia uznał, że Polak trafił rywala łokciem.

87'

A teraz żółta kartka dla Lekue. Kapitan Athletiku faulem zatrzymał Raphinhę, który mógłby mieć mnóstwo miejsca przed sobą.

88'

Niebezpieczne zderzenie Cubarsiego i Viviana w polu karnym gości. Na szczęście obrońcy Barcelony nic się nie stało.

90+1

Pięć minut do drugiej połowy doliczył sędzia.

Koniec meczu!

Druga połowa spotkania była bardzo dobra w wykonaniu Barcelony i przyniosło to wymierne korzyści. Lewandowski po raz drugi z rzędu bohaterem Blaugrany.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Dobranoc!