FC Barcelona w poważnych tarapatach. Wielkie gwiazdy na wylocie z klubu

2020-05-26 14:02 DaO
FC Barcelona
Autor: AP FC Barcelona

Od momentu zawieszenia piłkarskich rozgrywek w Europie jasnym stało się, że mnóstwo klubów poniesie ogromne straty finansowe. Mówiło się nawet o miliardach euro. Boleśnie przekonuje się o tym FC Barcelona. Z najnowszych informacji wynika, że Blaugrana jest zmuszona sprzedać niektórych piłkarzy, aby załatać dziurę budżetową.

Każdy tydzień bez ligowych zmagań to dla wielu klubów ogromny problem. Nawet najsilniejsze zespoły na Starym Kontynencie już teraz liczą straty w milionach euro, a przecież w pierwotnych planach wznowienie rozgrywek we Włoszech, czy Hiszpanii planowane jest na drugą połowę czerwca. Mimo wszystko ta informacja jest optymistyczna, bo może dzięki temu kluby unikną jeszcze większych problemów finansowych.

Kibice znanego klubu w rozpaczy. Nie żyje legenda wielkiego zespołu

Te nie ominą natomiast FC Barcelony. Jak donosi ESPN straty Dumy Katalonii mogą wynieść aż 200 milionów od początku obecnego sezonu. Włodarze klubu nie byli na to przygotowani i musieli wdrożyć plan awaryjny. Ten zakłada sprzedaż kilku piłkarzy. Barcelona musi na nich zarobić co najmniej 70 milionów euro, aby udało się spiąć budżet.

Gwiazda piłki ma wielkie kłopoty przez żonę! Wszystko przez niefortunne ZDJĘCIE

Na liście zawodników, którzy są na sprzedaż znalazły się takie nazwiska jak Samuel Umtiti, Junior Firpo, czy Nelson Semedo. Niewykluczone jest, że Camp Nou opuszczą również Arthur, Ivan Rakitić, czy Arturo Vidal. Wszyscy jednak przyznają, że ich celem jest pozostanie w FC Barcelonie, co może doprowadzić do napiętej sytuacji w klubie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze