Jan Tomaszewski, Xavi

i

Autor: AP PHOTO/Tomasz Radzik Jan Tomaszewski, Xavi

Bezlitosna opinia

Jan Tomaszewski wyżył się na Xavim. Grzmi o kompromitacji. Legenda polskiej piłki nie chce Barcelony w Lidze Mistrzów

2023-05-25 13:36

FC Barcelona w tym sezonie tak naprawdę nie gra już meczów o stawkę. Przed tygodniem zespół z Katalonii zapewnił sobie mistrzostwo Hiszpanii i tym samym postawił kropkę nad "i" w rozgrywkach 2022/23. Ale kilka spotkań do rozegrania jeszcze pozostało. Rozprężenie u piłkarzy Barcelony widać było w dwóch ostatnich kolejkach, w których Blaugrana przegrała. Taka postawa drużyny bardzo nie spodobała się Janowi Tomaszewskiemu, który mocno skrytykował Xaviego.

FC Barcelona musiała czekać cztery lata na mistrzowski tytuł. Impas udało się przerwać w trwającym jeszcze sezonie. Podopieczni Xaviego byli w zasadzie bezkonkurencyjni i już na pół miesiąca przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie złote medale. Od tego czasu zagrali w lidze dwa spotkania. Zarówno z Realem Sociedad i Realem Valladolid nie udało się wygrać, a co więcej, Barcelona dwukrotnie musiała uznać wyższość rywali.

Tomaszewski bardzo ostro o Xavim. Mówi o kompromitacji

Jednym z niewielu pozytywów w tych spotkaniach były gole Roberta Lewandowskiego, który wciąż walczy o koronę króla strzelców i jest o krok od tego osiągnięcia. Podejście całego zespołu do ostatnich meczów bardzo nie spodobało się Janowi Tomaszewskiemu. W rozmowie z "Super Expressem" bardzo ostro wypowiedział się o Xavim. - To była kolejna kompromitacja Xaviego i jego sztabu i z Valladolid przegrywali już 0:3. Na szczęście Lewandowski zdobył bramkę, ale tylko na osłodę - zaczął legendarny bramkarz.

- Ja się dziwię, że w dalszym ciągu ta współpraca Laporta - Xavi funkcjonuje - grzmi Tomaszewski. Były reprezentant Polski nawiązał również do zamieszania dotyczącego Barcelony i ewentualnego wykluczenia z Ligi Mistrzów przez problemy finansowe i aferę korupcyjną. - Mam nadzieję, że UEFA ich ukarze i nie będą grali w europejskich pucharach, czego z całego serca im życzę. Bo na to po prostu zasłużyli - uważa Tomaszewski.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Najnowsze