Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Leo Messi

Znany dziennikarz informuje

Kibice FC Barcelona mogą już rzewnie płakać. To koniec nadziei? Messi miał podjąć decyzję

2023-06-07 16:18

Kibice FC Barcelona od kilku miesięcy marzą o powrocie Leo Messiego, który po dwóch latach rozstaje się z Paris Saint-Germain. W pewnym momencie wydawało się, że Argentyńczyk jest już naprawdę blisko stolicy Katalonii, ale najnowsze doniesienia nie pozostawiają złudzeń. Znakomicie poinformowany Gerard Romero przekazał, że Messi nie trafi do Barcelony. Miał podjąć już decyzję.

Transferowa saga z udziałem Leo Messiego od wielu tygodni rozgrzewa kibiców na całym świecie. Wydawało się, że w grze o zakontraktowanie siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki rywalizują FC Barcelona i saudyjskie Al-Hilal, ale środa przyniosła prawdziwy zwrot akcji. Najpierw argentyński dziennikarz Hernan Castillo poinformował, że Messi zdecydował się dołączyć do... Interu Miami. Początkowo niektórzy fani mogli traktować te doniesienia z przymrużeniem oka, ale po kilku godzinach kibice Barcelony mogli już rzewnie płakać. Znakomicie zorientowany w katalońskich realiach Gerard Romero potwierdził informacje przekazane przez Castillo, a także dodał, że jeden z najlepszych piłkarzy w historii po prostu nie ufa "Blaugranie"!

Kibice FC Barcelony mogą już rzewnie płakać. Messi miał podjąć decyzję

- Dostaję informacje od źródła z Miami, że Leo Messi jest bardzo, bardzo blisko przejścia do MLS. Środowisko Messiego nie ufa Barcelonie. Uważają, że gwarancja nie zostanie natychmiast spełniona - powiedział Romero cytowany przez profil "BarcaInfo" na Twitterze. Mówiąc o gwarancji, miał na myśli obietnice złożone Messiemu przez Barcelonę przed oficjalnym rozpoczęciem rozmów. Chodziło m.in. o szybką sprzedaż obecnie zakontraktowanych piłkarzy, co miałoby pomóc w sfinalizowaniu transakcji z powrotem Argentyńczyka. Wiele wskazuje na to, że niespełna 36-latek nie zamierza czekać.

Obecnie najbliżej finalizacji hitowego transferu jest Inter Miami, którego współwłaścicielem jest David Beckham. Dla wielu kibiców brak powrotu Messiego do Barcelony będzie potężnym ciosem. W latach 2004 - 2021 rozegrał dla "Dumy Katalonii" 778 meczów, w których strzelił 672 gole i zanotował 303 asysty. Prawdopodobnie nie odszedłby w 2021 r. do PSG, gdyby nie problemy finansowe Barcelony. Być może to wtedy ostatecznie pożegnał się z klubem, którego już jest żywą legendą.

Sonda
Czy Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?
Listen on Spreaker.
Najnowsze