Koronawirus. Chińskie szczepionki w epicentrum pandemii! Leo Messi nie wahał się ani chwili. Piękny gest

Leo Messi
Autor: AP PHOTO Leo Messi

Pandemia COVID-19 ani myśli zwalniać. Koronawirus wciąż szaleje na całym świecie, stanowiąc olbrzymi problem m.in. na kontynencie Ameryki Południowej. To jedno z największych epicentrum zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Trwają tam intensywne szczepienia. By móc zorganizować turniej Copa America, firma Sinovac Biotech przekazała 50 tysięcy chińskich szczepionek na koronawirusa. Leo Messi podjął wtedy szybką decyzję i postanowił obdarować firmę swoimi koszulkami.

Lionel Messi podarował chińskiej firmie farmaceutycznej Sinovac Biotech trzy podpisane przez siebie koszulki Barcelony w geście wdzięczności za przekazanie Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CONMEBOL) szczepionek przeciwko COVID-19. CONMEBOL ma otrzymać 50 tys. szczepionek, które będą przeznaczone m.in. dla uczestników turnieju Copa America.

Mariusz Pudzianowski chorował na koronawirusa! Tak wirus uderzył jego organizm, dokładnie o tym opowiedział

O geście gwiazdy Barcelony poinformował na Twitterze sekretarz generalny CONMEBOL Gonzalo Belloso. "Menedżerowie Sinovac wyrazili podziw dla Lionela Messiego, który chętnie przysłał im trzy koszulki" - napisał. - To wielki krok naprzód w walce z koronawirusem. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że możemy opuścić naszą gardę - dodawał na Twitterze szef CONMEBOL, Alejandro Dominguez.

47. edycja Copa America miała się odbyć w ubiegłym roku, ale została przełożona z powodu pandemii. Turniej jest zaplanowany od 13 czerwca do 10 lipca w Argentynie i Kolumbii.

Kiedy wróci do gry Robert Lewandowski? Zbigniew Boniek się wygadał! Znamy szczegóły

Obecnie Ameryka Południowa jest jednym z epicentrów pandemii. Wysokie liczby zakażeń notuje się w Brazylii (trzecie miejsce w świece pod względem zakażeń - ponad 13,6 mln), Kolumbii i Argentynie.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze