Autor: screen/youtube.com/FC Barcelona

fatalna sytuacja

Kumpla Lewandowskiego dotknęło okropne nieszczęście. Usłyszał katastrofalne wieści, to może być koniec jego marzeń

2024-03-06 9:37

FC Barcelona wciąż ma teoretyczne szanse na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. W minionej kolejce „Duma Katalonii” miała szansę odrobić dwa punkty do swojego największego rywala, Realu Madryt, ale nie wykorzystała szansy i tylko zremisowała z Athletikiem Bilbao. Strata dwóch punktów to jednak nie jedyne, a może i najmniej smutne wieści dla fanów Barcelony. O wiele gorsze informacje dochodzą na temat Pedriego, który w tym meczu doznał kontuzji.

Problemy kadrowe Barcelony

FC Barcelona traci aż osiem punktów do lidera ligi hiszpańskiej, Realu Madryt. Trudno jednak, aby kibice nie mieli nadziei na dogonienie rywala – Królewscy w ostatnich pięciu meczach aż trzy razy remisowali. Jednak sama Barcelona musi jeszcze wykorzystywać potknięcia oponenta – a w poprzedniej kolejce to się nie udało. Real nie zdołał wygrać z Valencią, ale też i Barcelona nie była w stanie pokonać Athleticu Bilbao. Jakby tego było mało, dwóch piłkarzy Barcelony opuściło boisko z urazami.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny

Pedri zszedł z urazem, to już kolejny w jego karierze

Kontuzji już w pierwszej połowie meczu doznali Frenkie de Jong i Pedri. Znacznie poważniejszy zdaje się być uraz drugiego z zawodników – doznał kontuzji mięśnia prostego uda. Młody Hiszpan, choć ma tylko 21 lat, stracił już wiele meczów w swojej karierze. Niestety, nadchodząca przerwa w grze wcale nie będzie krótsza i może pogrzebać marzenia pomocnika o występie na niezwykle ważnej imprezie!

Młody Hiszpan będzie pauzował do końca sezonu?!

Ze wstępnych informacji wynikało, że Pedri ma pauzować 5-6 tygodni. Okazuje się jednak, że sama Barcelona ma namawiać piłkarza na operację – gdyby tak się stało, Pedri nie wyszedłby na boisku już do końca sezonu i straciłby także mistrzostwa Europy!