Marcelo, Real Madryt

i

Autor: AP Marcelo

Legenda Realu jednak zostanie w klubie?! Możliwy sensacyjny zwrot akcji

2022-05-18 22:52

Jeszcze do niedawna wydawało się, że po zakończeniu obecnego sezonu drogi Marcelo oraz Realu Madryt rozejdą się. Brazylijczyk, który do klubu ze stolicy Hiszpanii trafił w 2007 roku, w ostatnich miesiącach prezentuje się jednak na tyle dobrze, że prowadzący „Królewskich” Carlo Ancelotti nie miałby nic przeciwko jego pozostaniu. Sprawa wciąż wydaje się być rozwojowa.

Marcelo przez ponad 15 lat w Realu Madryt zyskał w klubie status niemal żywej legendy. 34-letni obecnie Brazylijczyk wygrał wraz z „Królewskimi” wiele cennych trofeów, na czele z czterema triumfami w Lidze Mistrzów. Od pewnego czasu przesądzone wydawało się jednak, że czas klubowej ikony powoli dobiega końca i zawodnik po sezonie pożegna się z Realem. Marcelo po zakończeniu obecnego sezonu miał rozstać się z „Los Blancos”, a być może nawet zakończyć piłkarską karierę.

Karim Benzema i jego skandale | Futbologia

Najnowsze informacje przekazane przez Sergio Quirante zdają się jednak temu przeczyć. Wg hiszpańskiego dziennikarza doszło nawet do spotkania agenta zawodnika z przedstawicielami madryckiego klubu w sprawie przedłużenia umowy Brazylijczyka. Najwyraźniej ostatnie występy Marcelo sprawiły, że w klubie ze stolicy Hiszpanii zmienili jednak zdanie. Wielkim orędownikiem takiego rozwiązania jest zresztą Carlo Ancelotti, który ceni 34-latka nie tylko ze względu na umiejętności piłkarskie, ale także bycie jednym z liderów szatni.

Sonda
Czy Real Madryt powinien przedłużyć kontrakt z Marcelo?

Zdaniem Sergio Quarante także Marcelo chętnie pozostałby w Madrycie jeszcze przez jeden rok. Takie stanowiska obu stron sprawiły, że postanowiono rozpocząć negocjacje na temat przedłużenia umowy. Jak informuje dziennikarz, miało już nawet miejsce pierwsze spotkanie w tej sprawie. Całość ma ułatwić fakt, że Brazylijczyk jest gotów obniżyć swoje wymagania finansowe, byleby tylko związać się z „Los Blancos” jeszcze rocznym kontraktem. Sprawa z pewnością jest rozwojowa i w ciągu kilkunastu najbliższych dni powinniśmy dowiedzieć się, czy najbardziej utytułowany piłkarz w historii Realu Madryt pozostanie przy Concha Espina przez kolejnych 12 miesięcy.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze