Lionel Messi, FC Barcelona

i

Autor: AP Lionel Messi, FC Barcelona

Leo Messi w ogromnych tarapatach! Piłkarz Barcelony złamał przepisy? To może skończyć się karą

2021-05-05 7:25

Leo Messi to wciąż kluczowy zawodnik „Dumy Katalonii”, jej boiskowy lider i kapitan. Całkiem niedawno FC Barcelona mogła wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli LaLiga, ale niespodziewana porażka z Granadą sprawiła, że „Blaugrana” wciąż tkwi na 3. miejscu. Przed jednym z najważniejszych starć w sezonie - z Atletico Madryt - Leo Messi postanowił zadbać o atmosferę w zespole, organizując… przyjęcie! To może się skończyć problemami Argentyńczyka, który w ten sposób, zdaniem wielu, złamał obowiązujące przepisy.

Leo Messi, mimo problemów na początku sezonu, znów pokazuje jakim jest wybitnym zawodnikiem. Argentyńczyk poprowadził swój zespół do triumfu w Pucharze Hiszpanii, więc przynajmniej w kwestii trofeów obecny sezon jest lepszy niż poprzedni. FC Barcelona ma jednak chęć sięgnąć także po mistrzostwo i także tutaj wiele leży na barkach Leo Messiego. Niestety, kilka dni temu „Duma Katalonii” zaprzepaściła świetną okazję do objęcia prowadzenia w lidze, przegrywając z niżej notowaną Granadą. Bardzo możliwe, że o mistrzostwie zadecyduje bezpośrednie starcie z liderem tabeli, Atletico Madryt. Messi chciał przed tym meczem poprawić morale zespołu i w tym celu zorganizował przyjęcie w swojej posiadłości. Okazuje się jednak, że to może przysporzyć mu wielu kłopotów.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Impreza u Messiego pomimo pandemii

W wielu miejscach na świecie, mimo rozpoczęcia masowych szczepień, liczba osób zakażonych koronawirusem wciąż jest duża. Z tego powodu zakazane są m.in. imprezy i spotkania w większym gronie. To jednak nie przeszkodziło Messiemu w zorganizowaniu przyjęcia w swojej posiadłości dla piłkarzy „Dumy Katalonii” wraz z małżonkami i partnerkami. Jak zauważyły hiszpańskie media, liczba osób znacznie przekroczyła dozwolony obecnie limit osób na prywatnym spotkaniu, wynoszący… sześciu uczestników!

Klub reprezentanta Polski wraca do włoskiej elity! Empoli Szymona Żurkowskiego wywalczyło awans do Serie A

FC Barcelona ma swoje usprawiedliwienie

Warto podkreślić, że grill u Messiego, jak podaje „ABC”, odbył się na zewnątrz, a każdy z zawodników miał swój stolik, dzięki czemu mogli oni utrzymać dystans społeczny. Mimo to wciąż problemem jest sama liczba osób, która wzięła udział w imprezie. FC Barcelona postanowiła wziąć jednak w obronę swoich zawodników, argumentując, że nie zostały naruszone żadne obostrzenia, bo zawodnicy i tak należą do jednej bańki. Mimo to oczekuje się, że władze hiszpańskiej ligi rozpoczną dochodzenie w sprawie przyjęcia.

Kluczowy mecz w walce o mistrzostwo

Następny mecz FC Barcelona zagra z liderem tabeli, Atletico Madryt, do którego traci dwa punkty. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 8 maja o godzinie 16:15. Wynik tego starcia będzie miał kluczowe znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo, o które, oprócz Ateltico oraz „Barcy”, rywalizuje również Real Madryt.

Manchester City pierwszym finalistą Ligi Mistrzów! Riyad Mahrez katem PSG

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze