Lionel Messi

i

Autor: AP Lionel Messi

Lionel Messi atakowany przez... ONZ! W tle problem równości kobiet i mężczyzn

2019-06-26 10:33

Lionel Messi to najlepiej opłacany piłkarz świata. Na swoją pensję pracował latami, występując na najwyższym światowym poziomie. Za boiskowe występy sowicie wynagradza go FC Barcelona, a do zarobków należy doliczyć również intratne kontrakty reklamowe. Kosmiczne zarobki Argentyńczyka nijak mają się do pensji piłkarek. ONZ opublikował ciekawe zestawienie, nawiązując do równania szans pań i panów w tej popularnej dyscyplinie.

Lionel Messi na tapecie znalazł się oczywiście ze względów finansowych. ONZ na swoim profilu na Twitterze zwróciła uwagę na różnice w płacach między piłkarzami a piłkarkami. Z infografiki wynika, że Argentyńczyk zarabia rocznie 84 miliony dolarów (dane "Forbesa"). W porównaniu do kobiet, uprawiających piłkę nożną, to gigantyczna kwota. Okazuje się bowiem, że prawie 1700 zawodniczek z siedmiu najlepszych lig świata zarabia w zasadzie połowę tego co zawodnik FC Barcelona.

"Jeden piłkarz zarabia dwa razy więcej od wszystkich piłkarek z siedmiu najmocniejszych lig na naszym globie. Dołączcie do żądań ONZ Kobiety w sprawie równych płac dla kobiet w sporcie" - napisano przy grafice na portalu społecznościowym. ONZ mocno zaangażowała się w sprawę równania płac w sporcie przy okazji trwającego kobiecego mundialu. Zwrócono między innymi uwagę na fakt, że na męskich mistrzostwach piłkarze mają do zgarnięcia 400 milionów euro, podczas gdy w rozgrywkach pań na tym poziomie kwota oscyluje w granicach 30 milionów euro.

Najnowsze