Messi wreczcie coś wygrał z kadrą.

i

Autor: AP Messi wreczcie coś wygrał z kadrą.

Lionel Messi z kolejnym rekordem. Tym razem… na Instagramie!

2021-07-19 10:11

Lionel Messi bez cienia wątpliwości jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Świadczą o tym m.in. liczne trofea, zarówno drużynowe jak i indywidualne. Messi ma bowiem w swoim dorobku choćby sześć Złotych Piłek, przyznawanych przez francuski magazyn „France Football” dla najlepszego piłkarza danego roku. Żyjemy jednak w czasach, kiedy dokonania boiskowe oraz wizerunkowe bardzo mocno idą ze sobą w parze. Nic więc dziwnego, że piłkarze rywalizują ze sobą także w mediach społecznościowych. Tutaj Argentyńczyk również ma ogromne powody do zadowolenia, jedno z jego zdjęć osiągnęło bowiem rekordowe 20 milionów polubieni, stając się najpopularniejszą fotką w mediach społecznościowych w dziejach sportu!

Wydawało się, że sezon 2020/2021 będzie dla argentyńskiego gwiazdora Barcelony niezbyt udany. Jego klub zdobył co prawda Puchar Hiszpanii, ale w rozgrywkach priorytetowych – lidze hiszpańskiej oraz Lidze Mistrzów – rozczarował. Do tego dochodziła sprawa wygasającego kontraktu z klubem, którego „Atomowa Pchła” nie miał zamiaru przedłużać. 34-latek niezbyt udany sezon na poletku klubowym w pełni zrekompensował sobie jednak na Copa America. Prowadzona przez niego drużyna wygrała turniej, a Messi w końcu mógł podnieść w górę pierwsze trofeum zdobyte w swojej reprezentacyjnej karierze. Do tego został również wybrany Najlepszym Piłkarzem całych rozgrywek.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Kolejny rekord Messiego

To właśnie po finałowym spotkaniu Copa America przeciwko Brazylii (1:0) wykonano najpopularniejsze zdjęcie sportowe w historii mediów społecznościowych. Widać na nim argentyńskiego gwiazdora trzymającego okazałe trofeum. „Ależ piękne szaleństwo! To niewiarygodne! Dziękuję ci, Boże! Jesteśmy mistrzami!” – głosił opis pod fotką.

Messi zdystansował CR7

Zdjęcie osiągnęło już blisko 21 milionów polubieni co sprawia, że stało się ono najpopularniejszą sportową fotografią kiedykolwiek wrzuconą do mediów społecznościowych. Poprzedni rekord (19,8 mln polubieni) należał do Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który złożył hołd zmarłemu Diego Armando Maradonie. „Dziś żegnam się z przyjacielem, a świat żegna wiekopomnego geniusza. Jednego z najlepszych wszech czasów. Niezrównany magik. Odchodzi zbyt wcześnie, ale pozostawia po sobie spuściznę bez granic i pustkę, która nigdy nie zostanie wypełniona. Spoczywaj w pokoju, Asie. Nigdy nie zostaniesz zapomniany” – napisał wówczas CR7.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze