Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski

i

Autor: Marcin Gadomski/SE/Zrzut ekranu/Instagram/FC Barcelona Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski

Wielkie słowa

Nie uwierzycie, jak Mateusz Morawiecki nazwał Lewandowskiego. Premier zareagował na transfer do Barcelony

2022-07-18 21:21

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony poruszył cały świat. Przenosinami kapitana reprezentacji Polski do stolicy Katalonii żyją nie tylko polscy kibice, ale także najbardziej wpływowi ludzie. Ten gorący temat poruszył m.in. Mateusza Morawieckiego. Premier RP zareagował na transfer znakomitego piłkarza do Barcelony. Nie uwierzycie, jak nazwał Lewandowskiego.

Transferowa saga z udziałem Lewandowskiego ciągnęła się przez kilka miesięcy, ale w końcu nadeszło szczęśliwe zakończenie. Polski napastnik przeżył trudne chwile, gdy musiał wrócić do Monachium i wznowić treningi z Bayernem, gdyż Barcelona nie przekonała mistrzów Niemiec do transferu. Wydawało się, że przenosiny "Lewego" stanęły pod znakiem zapytania, ale już po kilku dniach presezonu oba kluby doszły do porozumienia. W sobotę (16 lipca) informacja o transferze obiegła światowe media, a otoczenie Polaka rozpoczęło błyskawiczne działania. Były gwiazdor Bayernu musiał dolecieć do Miami, gdzie "Duma Katalonii" właśnie tego dnia rozpoczynała przedsezonowe tournée. W niedzielę wszystko stało się faktem, a w poniedziałek Lewandowski przeszedł już oficjalne testy medyczne. 33-latek czeka tylko na oficjalną prezentację, ale nikt nie ma wątpliwości, że w najbliższym sezonie będzie reprezentował Barcelonę.

Ogromne zamieszanie z prezentacją Lewandowskiego. Znamy wyniki testów medycznych, przed nim ważna chwila

Zdjęcia Lewandowskiego w barwach Barcelony pokazują, jak bardzo się cieszy

Nie uwierzycie, jak Morawiecki nazwał Lewandowskiego. Premier zareagował na transfer

Lewandowski spełnił marzenie, czego gratulują mu m.in. koledzy z boiska. Publicznie przekazali to Grzegorz Krychowiak, Javi Martinez, Arturo Vidal czy Sławomir Peszko. Jednak nie tylko środowisko piłkarskie żyje transferem "Lewego" do Barcelony. Zdaniem wielu ekspertów jest to potężny skok marketingowy i najlepszy piłkarz świata 2020 i 2021 r. wskoczy pod tym względem na inną półkę. "Blaugrana" to światowy gigant, nawet jeśli obecnie przeżywa finansowy kryzys. Dlatego nie może dziwić, że na transfer Lewandowskiego wymownie zareagował sam Mateusz Morawiecki.

To się w głowie nie mieści! Tyle może zarobić Lewandowski na sprzedaży willi w Monachium, kwota rzuca na kolana

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?

"Duma Polski w Dumie Katalonii! Robert Lewandowski, gratulacje i powodzenia!" - napisał na Twitterze premier RP. Tym samym użył naprawdę wielkich słów, które jednocześnie pokazują rangę Lewandowskiego w Polsce i Barcelony na światowej arenie. Z pewnością wicemistrzowie Hiszpanii mogą spodziewać się ogromnego wsparcia z ojczyzny genialnego napastnika. "Lewy" może zadebiutować w nowych barwach już 24 lipca z Realem Madryt.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze