Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/JOSE BRETON Robert Lewandowski

nowe fakty

Niepokojące doniesienia w sprawie kontuzji Lewandowskiego! Ujawnili nowe fakty, trener Barcelony pod ostrzałem

2023-02-28 22:39

Na chwilę przed kolejnym "El Clasico" pojawiły się fatalne informacje mówiące o tym, że Robert Lewandowski nie będzie dostępny na mecz z Realem Madryt z powodu urazu. Oliwy do ognia dolali teraz hiszpańscy dziennikarze "Mundo Deportivo", którzy rzucili nowe światło na sprawę kontuzji kapitana reprezentacji Polski. Okazuje się bowiem, że Xavi miał zignorować zagrożenie.

Od początku obecnego sezonu 2022/23, Robert Lewandowski rozegrał w sumie ponad 2600 minut we wszystkich rozgrywkach i pojawiał się na murawie w 31. meczach. Kapitan reprezentacji Polski jest jednym z tych zawodników, po których trener Xavi sięga najchętniej, jednak niestety nie będzie mógł skorzystać z jego usług podczas nadchodzącego "El Clasico" w półfinale Pucharu Króla. Dziennikarze "Mundo Deportivo" ujawnili teraz, że winnym całej sytuacji ma być sam Xavi. 

Ujawnili nowe fakty w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego. Trener Barcelony miał zignorować zagrożenie

Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy, szkoleniowiec Barcelony miał zignorować wyniki pomiarów obciążeń, które obejmują wszystkich zawodników i pozwalają ocenić, kto znajduje się w jakiej dyspozycji. Przed meczem z Almerią, wyniki miały wskazywać, że Robert Lewandowski jest w gronie tych zawodników, którym potrzebna jest przerwa, ale Xavi miał zignorować zagrożenie w przypadku polskiego piłkarza.

Niepokojące doniesienia w sprawie kontuzji Lewandowskiego! Ujawnili nowe fakty, trener Barcelony pod ostrzałem

W podobnej sytuacji mieli znajdować się również Ronald Araujo, Raphninha oraz Jules Kunde, którzy faktycznie weszli na boisko z ławki rezerwowych lub w ogóle nie zagrali w ostatnim ligowym meczu. Robert Lewandowski z kolei zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i właśnie to, zdaniem dziennikarzy przyczyniło się do tego, że Polak złapał kontuzje. Według najnowszych informacji, "Lewy" ma być dostępny do gry dopiero 19 marca, na ligowy mecz z Realem Madryt. 

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze