Niezwykły gest Leo Messiego może URATOWAĆ ciężko chore dzieci. Wszystko przez jego buty

2021-02-13 19:17
Leo Messi, FC Barcelona
Autor: East News Leo Messi

Lionel Messi od lat udowadnia, że zasługuje na miano jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Argentyńczyk zapisał się na kartach historii i wszystko wskazuje na to, że nie ma zamiaru zatrzymywać się w najbliższej przyszłości. Teraz gwiazdor Barcelony postanowił przekazać do katalońskiego muzeum swoje korki, w którym dokonywał jednej z historycznych rzeczy w swojej karierze. Buty zostaną zlicytowane, a pieniądze pomogą ciężko chorym dzieciom.

Wielu kibiców FC Barcelony nie wyobraża sobie składu ekipy z Katalonii bez Lionela Messiego i trudno im się dziwić. Argentyńczyk od lat zapisywał się na kartach historii, wykręcając w barwach "Dumy Katalonii" kolejne liczby i bijąc następne rekordy. To właśnie z tego powodu kibice FC Barcelony zgromadzili się pod siedzibą klubu, gdy świat obiegła informacja o tym, że Messi nosi się z zamiarem opuszczenia drużyny przez swój konflikt z byłym już prezydentem, Josepem Marią Bartomeu. Umowa Argentyńczyka wygasa po zakończeniu obecnego sezonu, a Messi wciąż nie zdradził gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. 

CZYTAJ TAKŻE: Marta Linkiewicz kupiła DIABELNIE drogie auto. Zapomniała o ważnym SZCZEGÓLE, który może wszystko przekreślić

Grając przez lata dla FC Barcelony, Messi był w stanie pobić wiele rekordów, w tym ten należący do Pelego, który jeszcze do niedawna był piłkarzem, który zdobył najwięcej bramek dla jednego klubu. Ten rekord również został pobity przez Argentyńczyka. To jednak nie koniec, bo gwiazdor "Blaugrany" zdecydował się uwiecznić ten moment. 

Zobacz także: Tak przez lata zmieniał się Lionel Messi

Messi postanowił przekazać do Narodowego Muzeum Sztuki w Katalonii swoje korki, w których zdobył dla Barcelony 644. gola i dzięki któremu pobił rekord należący do Pelego. Buty Argentyńczyka znajdują się w specjalnej gablocie z podpisem, jak ważną bramkę zdobył w nich gwiazdor "Blaugrany". Nie zabawią tam jednak zbyt długo. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości zostaną one wystawione na aukcję, z której fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne i pomogą dzieciom walczącym z rakiem 

Sprawdź: Marcin Najman pokazał dziewczynę. Nie brakuje jej ODWAŻNYCH zdjęć. Aniołek Najmana musi pokazywać ciało!

Najnowsze