Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

nie mogą tego znieść

Obrzydliwy atak na Roberta Lewandowskiego. Oberwał za stanowczą postawę wobec Rosji

2023-05-24 10:18

Kilka dni temu sieć obiegło niezwykle zaskakujące nagranie. Dwaj piłkarze Barcelony, Alejandro Balde i Sergi Roberto, pozdrawiali kibiców z Rosji i dziękowali im za wsparcie. Początkowo fani nawet nie chcieli uwierzyć, że nagranie jest autentyczne, ale wszystko okazało się prawdą. Wyjaśniono, że nagranie pojawiło się bez wiedzy klubu, ale to nie wyjaśnia całej sytuacji. Robert Lewandowski stanowczo ocenił całą sytuację, a teraz musi mierzyć się z wielkim atakiem ze strony rosyjskich kibiców i dziennikarzy.

Jak się okazało, o nagranie pozdrowień dla rosyjskich kibiców poprosili rosyjscy dziennikarze podczas mediaday. Sam fakt nagrywania tego typu pozdrowień przed meczami nie jest niczym nowym i zaskakującym, jednak dziękowanie kibicom z Rosji, która prowadzi inwazję zbrojną na Ukrainę, jest szczególnie nie na miejscu. – Za niedługo się zobaczymy, również jesteście częścią tego sukcesu, dziękujemy za trzymanie kciuków i waszą energię – mówili Balde i Roberto na nagraniu. Klub najwyraźniej nie dopilnował, aby takie wideo nie powstało i teraz musi ratować twarz. Robert Lewandowski, zapytany o całą sytuację, wprost stwierdził, że to nie powinno mieć miejsca i dowiadywał się w klubie szczegółów na ten temat. Tą postawą sprowadził na siebie obrzydliwe ataki ze strony Rosjan.

Rosjanie nienawidzą Lewandowskiego za jego postawę

Lewandowski w swojej wypowiedzi nie ukrywał zaskoczenia i zażenowania – Dowiedziałem się o tym nagraniu po czasie i delikatnie mówiąc, byłem bardzo nim zaskoczony. Pytałem w klubie o tą sytuację i wiem, że nie było to oficjalne stanowisko, tylko wypowiedź podczas spotkania z mediami posiadającymi prawa transmisyjne do La Liga. W takich sytuacjach często nie wie się nawet z kim się rozmawia. To oczywiście nie jest żadne wytłumaczenie, bo ewidentnie coś nie zostało dopilnowane i w efekcie wyszło bardzo źle. Jednocześnie z tego co wiem to klub zamierza podjąć jakieś działania w odpowiedzi na tę sytuację – powiedział Polak w rozmowie z portalem Interia.pl.

W odpowiedzi usłyszał niezwykle chamską odpowiedź od Rosjan. – W ciągu ostatniego półtora roku Robert Lewandowski zdecydowanie stał się najbardziej znienawidzonym piłkarzem w Rosji. Powodem nie jest jednak pochodzenie, bo nie mamy takiego stosunku do innych polskich sportowców – napisano w Sport24.ru. To jednak nie koniec, bo Rosjanie, chcąc zdyskredytować Lewandowskiego, postanowili wypomnieć mu sytuację z... 2014 roku! Wówczas, jako zawodnik Borussii Dortmund, miał uderzyć kolanem jednego z piłkarzy Spartaka Moskwa. – Zachował się jak prawdziwy d***k – czytamy.

Łukasz Piszczek szczerze o konflikcie z Robertem Lewandowskim
Najnowsze