Robert Lewandowski

i

Autor: East News

Wszystko jasne

Oficjalnie! Wiadomo, z jakim numerem będzie grał Robert Lewandowski! Koniec niepewności

2022-08-05 12:34

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona. Choć Polak zagrał już trzy spotkania w barwach Blaugrany, dopiero teraz miał okazję pokazać się na Camp Nou. W piątkowe popołudnie odbyła się jego prezentacja, na której wyjaśniło się, z jakim numerem na koszulce będzie występował Lewandowski. W tej kwestii przez wiele dni trwały dywagacje.

Robert Lewandowski na tę chwilę musiał poczekać parę tygodni. Zaraz po tym, jak okazało się, że zostanie piłkarzem FC Barcelona, udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zespół miał swoje tournee. Tam doszło do małej prezentacji piłkarza, która nie miała nic wspólnego z tym, co zaplanowano na piątkowe popołudnie na Camp Nou.

Prezes Barcelony wywiera presję na Roberta Lewandowskiego. Mówi wprost o braku wyboru, podsumował transfer

Z takim numerem zagra Lewandowski w Barcelonie. Wszystko jasne

Polak został przywitany przez dziesiątki tysięcy kibiców Blaugrany. Podczas prezentacji wyjaśniło się również, z jakim numerem będzie występował reprezentant biało-czerwonych. Dyskusja na ten temat była dość szeroka, bo w sparingach Lewandowski grał z numerem 12, ale jak wiadomo, docelową cyfrą była "9", z którą od lat występuje.

Lewandowskiemu ubędzie rywal w ataku Barcelony? Chce go angielski potentat

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?

Problem polegał jednak na tym, że z tym numerem w Barcelonie grał Memphis Depay. Holender miał zostać sprzedany w tym okienku transferowym, ale sprawa się przeciągała i fani mogli odczuć lekką niepewność w tej kwestii. Ale już przed prezentacją pojawiały się przecieki, że na Camp Nou Lewandowski zostanie zaprezentowany z "9".

I tak też się stało. Nowy napastnik Barcelony na stadionie pojawił się z doskonale znanym numerem i wszelkie dywagacje na ten temat zostały ucięte. Dla Lewandowskiego ma to również znaczenie marketingowe, bo wszystkie jego marki sygnowane są "RL9". Teraz jednak wszystko wróciło na swoje miejsce.

Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze