Sergio Busquets, Vinicius Junior

Autor: AP PHOTO/HUSSEIN MALLA Sergio Busquets, Vinicius Junior

Wielkie El Clasico

Barcelona skromnie wygrywa z Realem Madryt w pierwszym meczu półfinały Pucharu Króla. Przesądził kuriozalny gol

2023-03-02 23:04

Real – Barcelona RELACJA. Prestiżowe starcie Realu Madryt z FC Barcelona budzi zawsze wiele emocji. Niestety, w pierwszym spotkaniu półfinału Pucharu Króla obie drużyny raczej nie pokazały się z najlepszej strony. Real przeważał nad "Dumą Katalonii" ale nie miał pomysłu na stworzenie sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Barcelona za to, po strzeleniu gola po błędzie rywali, okopała się na własnej połowie, co raczej rzadko się przydarza temu zespołowi. Ostatecznie jeden gol przesądził o wyniku i w rewanżu "Blaugrana" będzie broniła jednobramkowej zaliczki. Poniżej prezentujemy zapis relacji na żywo z tego spotkania. Real – Barcelona WYNIK.

Real Madryt - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramki: Militao (sam.)(27')

Kartki: Vinicius Jr. (24'), Nacho (55'), Valverde (73') - Raphinha (45'), Gavi (51'), Kessie (66')

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho - Modrić (84' Alvaro), Camavinga (67' Rodrygo), Kroos (74' Tchouameni) - Valverde, Benzema, Vinicius Jr.

Barcelona: ter Stegen - Araujo, Kounde, Alonso, Blade - Kessie (86' Sergi Roberto), Busquets, de Jong - Raphinha (69' Fati), Torres, Gavi.

Real Madryt - FC Barcelona

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu ramach półfinału Pucharu Króla. Na przeciw siebie staną Real Madryt oraz FC Barcelona. Start meczu o 21:00, bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Za niewiele ponad 20 minut rozpoczniemy kolejne już El Clasico w tym sezonie! Wszystko w ramach półfinału Pucharu Króla, który rozstrzygnie się w dwumeczu.

Tak prezentuje się skład Barcelony na ten mecz, jak wiemy, zabraknie dziś Lewandowskiego, który jest kontuzjowany.

Tak z kolei prezentuje się jedenastka gospodarzy.

To już trzeci, a licząc przed sezonowy sparing, czwarty Klasyk w sezonie 2022/2023. W towarzyskim meczu w USA 1:0 wygrała Barcelona, w LaLiga lepszy był Real, który wygrał 3:1, ale w finale Superpucharu Hiszpanii to znów "Duma Katalonii" okazała się lepsza i wygrała 3:1.

Obie drużyny mają swoje problemy - Real słabo spisuje się w lidze, Barcelona natomiast przegrała ostatnie dwa mecze - z Almerią w LaLiga oraz z Manchesterem United w Lidze Europy.

Piłkarze już wychodzą na boisko!

1'

Zaczęli!

1'

I już okazja Modricia, który świetnie zabrał się z piłką w pole karne, lecz za późno oddał strzał i trafił tylko w boczną siatkę!

4'

Modrić na prawym skrzydle niecelnie do Valverde, piłka odbiła się od nóg obrońcy Barcelony.

6'

Póki co Real aktywniejszy w ataku, Barcelona jeszcze okazji za bardzo nie miała.

8'

Raphinha zatrzymany na skrzydle, rzut rożny dla Barcy z prawej strony boiska.

9'

Krótkie rozegranie Barcelony z rzutu rożnego złe, podanie Modricia do Viniciusa na kontrę też złe. Aut dla Barcy na własnej połowie.

12'

Benzema trafia do siatki, ale sędzia wskazuje na pozycję spaloną! Warto docenić jednak świetny odbiór Camavingi i podanie Viniciusa.

14'

Za mocne podanie Raphinhy do Balde z jednego skrzydła na drugie. Courtois zacznie od bramki.

16'

Mija kwadrans i Barcelona wciąż bardzo niemrawa w ataku. Real ma zdecydowaną przewagę, choć groźnych okazji też nie ma wielu póki co.

17'

Nacho wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska.

17'

Centra wybita na kolejny róg, następna wrzutka natomiast wypiąstkowana przez ter Stegena.

20'

Barcelona teraz dłużej czasu spędziła z piłką na połowie Realu, póki co jednak nie wyniknął z tego nawet strzał.

21'

Tu jeszcze mocny komentarz do dwóch dośrodkowań Kroosa z rzutów rożnych.

22'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, Araujo wyskoczył do piłki niemal zdołał oddać strzał głową. Piłka jednak wybita przez obrońców.

24'

Valverde płasko z prawej strony w pole karne Barcelony, Benzema jednak uprzedzony przez Alonso.

25'

Vinicius dostaje żółtą kartkę za szarpanie de Jonga w bardzo nieprzepisowy sposób. Wręcz złapał rywala za twarz.

26'

1:1 w bramkach ze spalonego! Strata Camavingi, Kessie ruszył w pole karne, piłka tak się odbiła, że ostatecznie Militao skierował futbolówkę do swojej bramki.

27'

A jednak GOL DLA BARCELONY! Kessie jednak nie był na spalonym, Blaugrana prowadzi!

30'

Faul na Camavindze na połowie Barcelony, będzie okazja do dośrodkowania.

31'

Zamieszanie na lewym skrzydle, Vinicius próbuje podawać przed bramkę, jednak czujny ter Stegen przecina lot piłki i chwyta ją pewnie w ręce.

34'

Szybka akcja Realu znów zakończona bez strzału, ale utrzymuje się on jeszcze przy piłce. Po chwili niecelnie z dystansu próbuje Modrić.

38'

Dużo walki w środku pola, Real nie potrafi opanować sytuacji na tyle, by wyprowadzić dobry atak.

38'

Szybka odpowiedź Barcelony, Gavi zagrywa z lewej strony w pole karne, ale zbyt mocno, by ktoś zdołał to zamknąć!

40'

Dobre podanie do Benzemy w pole karne, lecz obrońcy Barcy oblegli Francuza i nie pozwolili mu ani oddać strzału, ani przekazać piłki któremuś z kolegów.

41'

Świetne podanie Kroosa do Carvajala na prawe skrzydło, spalonego nie było, jednak obrońca Realu huknął baardzo niecelnie i stracił okazję do zdobycia gola.

43'

Valverde zobaczył wysuniętego ter Stegena i próbował zaskoczyć go strzałem z dystansu. Niemiecki bramkarz zdołał jednak odczytać jego zamiar i chwycił piłkę.

45'

Raphinha fauluje Viniciusa i ogląda za to żółtą kartkę.

45 + 2'

Torres na spalonym i była to ostatnia akcja tej połowy. Sędzia gwiżdże na przerwę.

PRZERWA

Real był wyraźnie stroną przeważającą w pierwszej części meczu, ale jednak to Barcelona prowadzi przed startem drugiej połowy po dość nietypowym golu. "Królewscy" muszą poprawić skuteczność, jeśli chcą odrobić stratę.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Obie drużyny bez zmian po pierwszej połowie.

48'

Ładne podanie Camavingi do Viniciusa, choć ostatecznie chyba ciut za mocne i Alonso zdołał wypchnąć Brazylijczyka poza linię końcową.

49'

Świetne podanie Valverde do Viniciusa, ten strzela, ale piłka w ostatniej chwili podbita przez obrońcę! Rzut rożny.

50'

Dośrodkowanie Kroosa nie dotarło do żadnego z jego kolegów.

51'

Żółta kartka dla Gaviego za przepychanki z Viniciusem.

52'

Strzał Camavingi z ok. 25. metrów bardzo niecelny.

55'

Nacho fauluje Raphinhę próbującego wyjść z kontrą, żółta kartka.

58'

Zaskakujący strzał Viniciusa z dystansu i ter Stegen broni z najwyższym trudem!

60'

Rzut rożny dla Realu z prawej strony boiska.

62'

Poprzedni korner zagrożenia nie przyniósł, teraz będzie okazja z drugiej strony.

62'

I znów nic, i znów rzut rożny. Tym razem prawa strona.

63'

Piłka po centrze Kroosa wybita przez obrońców.

65'

Raphinha próbuje dośrodkowania z prawego skrzydła, piłka wybita przez obrońców.

66'

Kessie walnął Carvajala w twarz, za co dostaje żółtą kartkę. Chociaż "walnął" to dużo powiedziane.

67'

Zmiana w Realu, Rodrygo za Nacho.

69'

Szybki atak Barcy lewym skrzydłem, Raphinha jednak znów niecelnie.

69'

I zmiana, Raphinha schodzi, wchodzi Ansu Fati.

70'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Realu, Gavi uderza głową, lecz robi to mocno niecelnie.

72'

Świetne podanie Torresa do Kessiego TOTALNIE niepilnowanego w polu karnym, ten uderza i... Fati dostaje piłką lecącą prosto do bramki i ta wychodzi za linię końcową! Ależ pech piłkarzy Barcelony!

73'

Valverde dostaje żółtą kartkę za faul na de Jongu.

74'

Zmiana w Realu, Tchouameni za Kroosa.

76'

Real tak długo rozgrywał akcję, aż w końcu Camavinga został złapany na spalonym.

78'

Rajd Viniciusa lewą stroną zbyt daleki, bo Brazylijczyk wygonił się za linię końcową.

79'

Militao z linii pola karnego strzela bardzo niecelnie.

82'

Real wciąż atakuje i bije głową w mur, brakuje klarownych okazji do zdobycia bramki.

84'

Zmiana w Realu, schodzi Modrić, wchodzi Alvaro Rodriguez.

86'

Zmiana również w Barcelonie, Kessie schodzi, wchodzi Sergi Roberto.

88'

Piłka górą w pole karne do Benzemy, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

90'

Zaskakujący strzał Rodrygo zza pola karnego, ter Stegen rzucił się za piłką, lecz ostatecznie interweniować nie musiał.

90 + 1'

Sędzia doliczył 5 minut.

90 + 4'

Niecelna centra Carvajala z prawego skrzydła.

90 + 7'

Jeszcze rzut rożny dla Realu.

90 + 7'

Dośrodkowanie z rożnego wybite i KONIEC MECZU!

KONIEC MECZU

Real Madryt przeważał dzisiaj, ale nie potrafił stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Barcelona nieco przypadkowo zdobyła bramkę, ale zagrała bardzo dobrze w defensywie i dzięki temu ma skromne, ale cenne zwycięstwo przed rewanżem.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

Real – Barcelona RELACJA NA ŻYWO Półfinał Pucharu Króla Real Madryt – FC Barcelona LIVE WYNIK

Starcia Realu Madryt z Barceloną to jedne z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego sezonu w piłce nożnej. Starcia między hiszpańskimi gigantami jest niezwykle ważne nie tylko dla kibiców z Półwyspu Iberyjskiego, ale dla całej Europy i świata. Choć nie trudno zauważyć, że w ostatnim czasie wywołują one jakby nieco mniej emocji, to wciąż prestiż tego meczu jest nieoceniony. Niestety, w nadchodzącym meczu w ramach półfinału Pucharu Króla (czeka nas jeszcze rewanż) zabraknie Roberta Lewandowskiego, który doznał urazu w meczu z Almerią i musi odpoczywać.

Real – Barcelona dzisiaj 2.03 NA ŻYWO w INTERNECIE Real Madryt – FC Barcelona RELACJA LIVE

W tym sezonie meczów Realu z Barceloną mieliśmy i będziemy mieli naprawdę dużo. Drużyny te spotkały się po raz pierwszy jeszcze latem na przedsezonowym tournée po USA i wówczas 1:0 wygrała Barcelona. Kolejne starcie miało miejsce już w ramach LaLiga i wtedy z wygranej mogli cieszyć się „Królewscy” którzy rozbili rywala 3:1. Później wielcy rywale zmierzyli się w finale Superpucharu Hiszpanii i role się odwróciły „Duma Katalonii” wygrała 3:1. Przed nami jeszcze trzy mecze tych zespołów – dwa w ramach półfinału Pucharu Króla oraz rewanżowe starcie w LaLiga.