Antonio Rudiger

i

Autor: AP Antonio Rudiger

Real Madryt pozyskał gwiazdę. Już wcześniej wygrywał Ligę Mistrzów, kolejne wzmocnienie Królewskich

2022-06-02 20:01

Real Madryt wygrał tegoroczną Ligę Mistrzów, a może być jeszcze silniejszy. Drużynę z Madrytu wzmocnił piłkarz reprezentacji Niemiec Antonio Rudiger, grający ostatnio w Chelsea. Związał się z Królewskimi kontraktem do czerwca 2026 roku.

Już od dawna było wiadomo, że środkowy obrońca nie przedłuży umowy z londyńskim klubem, która wygasa 30 czerwca. Wiele klubów było zainteresowanych pozyskaniem 50-krotnego reprezentanta Niemiec, z Juventusem i PSG włącznie. Dzisiaj wszystko stało się jasne. Klub z Madrytu poinformował o pozyskaniu obrońcy na zasadzie wolnego transferu. - "Real Madryt osiągnął porozumienie z Antonio Rudigerem, który będzie związany z klubem przez najbliższe cztery sezony. Prezentacja Antonio Rudigera jako nowego zawodnika Realu Madryt odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 12.00" – napisano na oficjalnej stronie zwycięzcy ostatniej Ligi Mistrzów. Już wcześniej 29-latek pożegnał się bardzo ciepłym słowami w mediach społecznościowych ze swoim byłym klubem, w którym spędził ostatnich 5 sezonów. W sezonie 2021/21 wygrał z Chelsea Ligę Mistrzów, a dwa lata wcześniej Ligę Europy.

Wyciekły plany Sebastiana Szymańskiego. Chce porzucić Rosję. Jest blisko wielkiego klubu

Hiszpańskie media poinformowały, że Rudiger ma zarabiać w w Realu ok. 7 mln euro rocznie. Dodatkowo ma zainkasować razem z bratem, który reprezentuje interesy piłkarza, kwotę 35 mln euro za podpis na kontrakcie z Realem. Bardzo prawdopodobne, że Realu stworzy parę środkowych obrońców z Austriakiem Davidem Alabą, który rok temu trafił do Madrytu z Bayernu Monachium również na zasadzie wolnego transferu.

Witalij Kliczko nie mógł się powstrzymać. Wielkie zwycięstwo Ukrainy dodało mu animuszu, te słowa mówią wszystko

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze