Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Ważne słowa

Robert Lewandowski przesłał wiadomość po przerwaniu strzeleckiej niemocy. Krótki komunikat! Wszystko jasne

2023-04-02 8:26

Robert Lewandowski przełamał strzelecką niemoc w hiszpańskiej ekstraklasie. Podczas meczu Elche z Barceloną, „Duma Katalonii” wygrała 4:0, a dwa trafienia dorzucił polski napastnik. Lewandowski po zakończeniu spotkania przesłał fanom ważną wiadomość. Krótki komunikat rzucił się w oczy w mediach społecznościowych.

Barcelona pokonała na wyjeździe ostatnie w tabeli Elche 4:0 i umocniła się na pozycji lidera w 27. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który z 17 golami prowadzi w klasyfikacji strzelców. Lewandowski najpierw trafił do siatki w 20. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali. W 43. Polak miał znakomitą okazję, aby podwyższyć na 2:0, ale z bliska posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

Kolejnego gola zdobył Ansu Fati (56.), a druga bramka polskiego napastnika padła po indywidualnej akcji (66.). Chwilę później wynik ustalił Ferran Torres (70.), po podaniu Lewandowskiego. Większość z 17 ligowych trafień Polak uzyskał przed przerwą mundialową i zimową. Od wznowienia rozgrywek po imprezie w Katarze strzelił cztery gole (licząc te sobotnie).

Barcelona gromi Elche! Dwie bramki Roberta Lewandowskiego. "Duma Katalonii" zabawiła się z najgorszym zespołem w tabeli

Elche - Barcelona: Ważny komunikat Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie czekał długo i, po strzeleckim powrocie oraz dorzuceniu kolejnych bramek do swojego dorobku, opublikował w mediach społecznościowych kolejny post. „lewy” jak zawsze dorzucił kilka słów od siebie. Nawet po przerwaniu strzeleckiej passy skupił się jednak na czymś innym.

- Na właściwej ścieżce – napisał Lewandowski za pośrednictwem Instagrama. Polski napastnik dorzucił kolejne dwie bramki do swojego dorobku, ale na zdjęciu pojawił się razem z kolegami z drużyny. To ona dla Lewandowskiego jest najważniejsza.

Ostatnio Barcelona zdobyła więcej niż trzy bramki w meczu z trzecioligową Ceutą w Pucharze Hiszpanii (5:0) w połowie stycznia. W lidze nie udało jej się to od 23 października, kiedy nie dała szans Athletic Bilbao (4:0). "Duma Katalonii" w dalszym ciągu imponuje w defensywie. Niemiecki bramkarz Marc-Andre ter Stegen zachował czyste konto po raz 20. w obecnych rozgrywkach ligowych, od początku których pokonano go zaledwie dziewięć razy.

Lewandowski po raz drugi! Polski napastnik odzyskał wigor i skuteczność, kolejne trafienie [WIDEO]

La Liga: Tabela. Kto prowadzi?

Podopieczni Xaviego Hernandeza zgromadzili 71 punktów i już o 15 wyprzedzają wicelidera - Real Madryt. Broniący tytułu "Królewscy" w niedzielę podejmą Real Valladolid. Trzecie Atletico Madryt - 51 pkt - tego samego dnia zagra u siebie z piątym Betisem Sewilla - 45.