Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/EMILIO MORENATTI) Robert Lewandowski

El Clasico już w niedzielę

Robert Lewandowski zagra w specjalnej koszulce z Realem Madryt! Zmiana w ostatniej chwili, znamy powód

2022-10-14 11:18

Już w niedzielę mecz, na który czekają kibice piłki nożnej na całym świecie. W Madrycie Real podejmie FC Barcelona i będzie to już 250. El Clasico w historii. Po raz pierwszy w starciu z odwiecznym rywalem Katalończyków zagra Robert Lewandowski, którzy podobnie jak jego pozostali koledzy, wybiegnie na murawę w specjalnej koszulce.

Od tego sezonu sponsorem Barcelony jest Spotify, czyli potentat wśród muzycznych serwisów streamingowych na świecie. W efekcie po raz pierwszy w historii stadion Katalończyków zmienił nazwę - z Camp Nou na Spotify Camp Nou. Kontrakt został podpisany na cztery lata i opiewa na kosmiczną sumę 310 milionów dolarów - co roku na konto Barcelony wpływać będzie zatem nieco ponad 75 milionów dolarów. Jak się jednak okazuje, to nie jedyna zmiana w związku z nowym sponsorem klubu.

Specjalne koszulki FC Barcelona na mecz z Reale Madryt

Już w niedzielę w wyjazdowym El Clasico z Realem Madryt piłkarze Barcelony, w tym Robert Lewandowski, wybiegną na murawę w specjalnych koszulkach. Na trykotach w miejsce logo Spotify pojawi się... sowa, czyli logo marki rapera Drake'a. W ten sposób Spotify uhonoruje Kanadyjczyka, który jako pierwszy artysta w historii Spotify przekroczył liczbę 50 miliardów odtworzeń jego utworów. - To strategiczna relacja, dzięki której staramy się połączyć dwa światy, które mogą wzbudzać emocje: muzykę i piłkę nożną – zdradził Juli Guiu, wiceprezes działu marketingu FC Barcelona. Guiu dodał, że tego typu inicjatyw będzie więcej w tym sezonie!

Sonda
EL CLASICO 2023: Kto wygra mecz Real Madryt - FC Barcelona?
Kibice Realu zapytani o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Jednoznaczna odpowiedź
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze