Robert Lewandowski, FC Barcelona

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski w meczu przeciwko Juventusowi

"Lewy" w Barcelonie

Tak koledzy z Barcelony pocieszają Roberta Lewandowskiego, bo nie strzela goli?! Tajemnicze wpisy

2022-07-31 14:01

Robert Lewandowski trafił do Barcelony z Bayernu Monachium. Po kilkumiesięcznej walce z władzami bawarskiego klubu udało się reprezentantowi Polski postawić na swoim, przeprowadzając się do Hiszpanii. "Lewy" w barwach "Dumy Katalonii" pojawił się na murawie w trzech spotkaniach z: Realem Madryt, Juventusem i New York Red Bulls. Polakowi nie udało się jednak wpisać na listę strzelców w żadnym z meczów, wydaję się, że koledzy z zespołu próbują go pocieszyć i wierzą, że w jego przełamanie.

Robert Lewandowski przeszedł do Barcelony za kwotę 45 mln euro plus 5 mln zmiennych, tym samym podpisując kontrakt na cztery lata. Klauzula wykupu Polaka wynosi 500 milionów euro. Reprezentant Polski długo czekał na przeprowadzkę do Hiszpanii, włodarze Bayernu Monachium upierali się, że "Lewy" będzie grał dla bawarskiego klubu do końca umowy, czyli czerwca 2023 roku. Tak się nie stało i Polak finalnie został kupiony przez utytułowaną hiszpańską drużynę. Lewandowski w barwach "Dumy Katalonii" zagrał już trzy mecze z: Realem Madryt (45 minut), Juventusem (61 minut) oraz New York Red Bulls (72 minuty). Napastnik czeka na swojego pierwszego gola w nowym zespole i widać, że staje się coraz bardziej niecierpliwy, żeby tylko wpisać się na listę strzelców.

Lewandowski sam w Nowym Jorku. Ani nie było obok i zapomniał o tym! Wszystko widać na zdjęciach

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?

Raphinha - kolega z drużyny Lewandowskiego, opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych, gdzie okazał wsparcie byłemu napastnikowi Bayernu Monachium. Pomimo braku strzelonego gola w nowych barwach, może liczyć na wsparcie całej drużyny. Xavi - trener Barcelony wypowiedział się po meczu z Juventusem w samych superlatywach względem "Lewego". - Spisał się bardzo dobrze, jest bardzo inteligentny i otarł się o gola. Jest bardzo bliski zdobycia pierwszej bramki i ciężko pracuje. Musimy bardziej szukać Lewandowskiego - podsumował były piłkarz "Blaugrany". 

Lewandowski bez gola w meczu Barcelona - Red Bulls! Mnóstwo okazji, trafiał we wszystko poza bramką

Barcelonie został ostatni mecz z zespołem U.N.A.M. przed zbliżającym się startem w lidze hiszpańskiej. Pierwszy mecz sezonu 2022/2023 odbędzie się 13 sierpnia na Camp Nou, a rywalem "Dumy Katalonii" będzie Rayo Vallecano. Dla Lewandowskiego będzie to kolejna szansa na przełamanie, w którym na pewno koledzy z drużyny postarają się mu pomóc.

Błazenada Barcelony w sprawie Lewandowskiego! Kolejna wtopa, granice żenady przekroczone

SuperSport - prezentacja Lewandowskiego w USA
Najnowsze