Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Mało optymistyczne słowa

Te opinie o Lewandowskim nie pozostawiają złudzeń. Bolesna prawda, to może być koniec marzeń

2022-10-25 8:50

Robert Lewandowski od początku sezonu zachwyca w FC Barcelona. Choć Polak miał parę słabszych meczów, nie zmienia to faktu, że w Katalonii odnalazł się błyskawicznie. Celem Polaka jest rzecz jasna zdobywanie kolejnych trofeów, a marzeniem jest sięgnięcie po Złotą Piłkę. Jurorzy "France Football" nie pozostawiają jednak złudzeń i z ich słów wynika, że marzenia o tej nagrodzie są na ten moment bardzo odległe.

Robert Lewandowski od kilku lat należy do czołowych zawodników na świecie. Nie brakuje opinii mówiących nawet o tym, że jest obecnie najlepszym piłkarzem. Choć akurat tę kwestię trudno rozstrzygnąć, tak pochlebne opinie o Polaku zupełnie nie dziwią. Czy to w Bayernie Monachium, czy obecnie w FC Barcelona napastnik zachwyca swoją grą i skutecznością.

To koniec marzeń o Złotej Piłce dla Lewandowskiego? Bolesne opinie

Na swoim koncie ma już wiele znaczących trofeów. Zdobywał je zarówno indywidualnie, jak i z kolegami z drużyny. Lewandowski wciąż jest jednak głodny sukcesów i można zakładać, że jednym z jego celów jest zdobycie Złotej Piłki. Już kilkakrotnie mówiło się, że to Polak powinien zdobyć tę prestiżową nagrodę. Wciąż jednak czeka na swój dzień.

Ale czy się doczeka? Portal sport.pl porozmawiał z dziennikarzami głosującymi w plebiscycie "France Football". Ich opinie nie pozostawiają wątpliwości. Aby sięgnąć po Złotą Piłkę, Lewandowski musi dokonać czegoś wielkiego z Barceloną albo z kadrą. - Lewandowski musiałby co najmniej wygrać Ligę Mistrzów, by zdobyć nagrodę w przyszłym roku. Samo zwycięstwo w lidze hiszpańskiej to za mało - powiedział Troels Bager Thoegersen, dziennikarz z Danii.

- Jeśli chodzi o Lewandowskiego, to musi wygrać mistrzostwo świata, by zdobyć Złotą Piłkę 2023. Występy w Lidze Europy z Barceloną to będzie za mało - uważa Serb, Vladimir Novaković. Thoegersen dodał ponadto, że najbliższe dwa sezony mogą być ostatnią szansą na zdobycie Złotej Piłki. Potem marzenia najpewniej legną w gruzach. - Jeśli mam stawiać, to ostatnia szansa dla Lewandowskiego na Złotą Piłkę to lata 2023-2024. Potem do głosu dojdą młodsi, jak Erling Haaland czy Kylian Mbappe - ocenił Duńczyk.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę?
PKO Ekstraklasa odc. 10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze